strona główna Wydarzenia SKF pomaga rajdowcom
2012-12-12, ostatnia aktualizacja 2012-12-12 07:35

SKF pomaga rajdowcom

Łukasz Łaskawiec

SKF

Łukasz Łaskawiec

Przyszłoroczny Rajd Dakar po raz kolejny odbędzie się poza Afryką. Zawodnicy wystartują 5 stycznia z Limy w Peru. Na terenie tego kraju zostanie rozegranych pięć prób sportowych. 11 stycznia rajdowcy przekroczą granicę Argentyny, w której również odbędzie się pięć odcinków specjalnych. 17 stycznia rajd przeniesie się do Chile, gdzie uczestników czekają cztery oesy; zakończenie rajdu przewidziano 20 stycznia w Santiago de Chile. Łącznie do pokonania jest ponad 8 tysięcy kilometrów.

Dotychczas w Rajdzie Dakar wystąpiło 41 polskich zawodników – wśród nich jeżdżący na quadzie i wspierany przez firmę SKF Łukasz "Łoker" Łaskawiec. Debiutował on w Rajdzie Dakar rok temu i od razu zajął świetne, trzecie miejsce.

SKF już od kilku lat pomaga polskim uczestnikom Dakaru. W 2007 byli nimi Grzegorz Baran i Rafał Marton jeżdżący w ciężarowym Mercedesie Unimog 1550, a rok później Łukasz Komornicki z Rafałem Martonem w Buggy SMG. W 2010 z pomocy SKF korzystała załoga ciężarowego samochodu MAN TGA (Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski), zaś rok później ponownie Baran i Marton. W 2012 roku SKF był jednym ze sponsorów załogi Adam Małysz/Rafał Marton. Obecnie SKF wspiera Łukasza Łaskawca. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane