2013-01-07, ostatnia aktualizacja 2013-01-07 07:39

Czyste hamowanie

Na targach Automechanika 2012 klocki hamulcowe ATE Ceramic wyróżniono specjalną rekomendacją "Green Directory". Jesienią pojawią się nowe produkty tej linii, przeznaczone dla segmentu małych samochodów.

Dzięki rozszerzeniu programu ATE Ceramic na kolejne modele pojazdów coraz większą ich liczbę można będzie wyposażać w okładziny cierne, które nie emitują pyłu trwale zanieczyszczającego kosztowne aluminiowe felgi oraz środowisko naturalne, działają cicho i zużywają się wolno. O takich ich właściwościach decyduje bowiem cienka ceramiczna powłoka, wytwarzająca się już podczas krótkiego użytkowania na roboczej powierzchni zarówno klocka, jak i tarczy hamulcowej.

W dodatku same klocki nie zawierają w swej mieszance ciernej żadnych substancji szkodliwych dla ludzi i organicznej przyrody. Dlatego właśnie to rozwiązanie, jako przyjazne dla środowiska i zasobów naturalnych, zostało nominowane do nagrody "Tyre Innovation Award" na targach Reifen 2012, a na ostatniej Automechanice we Frankfurcie nad Menem znalazło się wśród 25 najbardziej ekologicznych spośród wystawianych tam produktów i nagrodzone tytułem "Green Directory".

Potwierdzone już w praktyce wielu użytkowników zalety klocków ATE Ceramic w pełni zasługują na to, by uczynić je szerzej dostępnymi poprzez sukcesywne wprowadzanie na rynek kolejnych ich aplikacji w tak wielu modelach współczesnych pojazdów, jak to jest technicznie możliwe. Po wspomnianej już ich adaptacji do segmentu małych samochodów planowane są dalsze etapy rozwojowe, na przykład w 2013 roku mają pojawić się ich wersje specjalne do pojazdów typu SUV i do szybkich samochodów sportowych.

Przy tej okazji warto przypomnieć, iż marka ATE należy (podobnie jak m.in. Continental, VDO i Barum) do koncernu Continental AG, zaliczanego obecnie do czołowych w światowej skali dostawców techniki motoryzacyjnej, o czym świadczy 30,5 miliarda euro wartości sprzedaży zrealizowanej w 2011 roku. Oprócz systemów hamulcowych firma ta dostarcza producentom samochodów oraz na niezależny rynek wtórny zespoły i części układów napędowych, elementy podwozi, oprzyrządowanie kontrolne i rozwiązania informatyczne, elektronikę pojazdową, ogumienie i wyroby elastomerowe. Continental aktywnie wspiera i rozwija działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony globalnego klimatu. Jest też potężnym pracodawcą, zatrudniającym łącznie 169 000 osób w 46 państwach. Automotive Group, jako jeden z czterech głównych działów Continental AG, ma ponad 170 placówek na całym świecie, zatrudniających prawie 100 000 pracowników.Magdalena Wójcik-Klich
Opiekun Rynku - Polska dla Continental Teves AG&Co.oHG

  • 2013-09-23 12:28

    klocki ceramiczne a zużycie

    Krzysztof Szypuła

    Witam, założyłem do swojego auta nacinane tarcze ATE oraz ceramiczne klocki hamulcowe niestety nie zgodze sie z faktem że wytrzymują dłużej, ponieważ wymieniam klocki średnio co 20 tysięcy kilometrów, mam także zmieniony płyn oraz przewody w stalowym oplocie ale to chyba nie jest istotne w tym przypadku. moje auto to AUDI a6 z 3 litrowym TDI kiem.

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane