2013-02-12, ostatnia aktualizacja 2013-02-12 14:59

Alfa Romeo 4C

Fot. Fiat

Fot. Fiat

Podczas 83. Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie odbędzie się światowa premiera samochodu Alfa Romeo 4C. Dwuosobowy pojazd sportowy ma napęd na tylne koła i centralnie umieszczony silnik. Auto wyprodukowano w zakładzie Maserati w Modenie. Sprzedaż nowego modelu rozpocznie się w 2013 roku.

Pojazd ma niespełna 4 metry długości, 200 centymetrów szerokości, 118 centymetrów wysokości i rozstaw osi mniejszy niż 2,4 metra. Samochód osiąga maksymalny poziom efektywności aerodynamicznej, odnotowując ujemny współczynnik siły nośnej; przyczynia się to do zwiększenia stabilności i przyczepności przy wyższych prędkościach.

Blok czterocylindrowego silnika benzynowego z turbodoładowaniem został wykonany z aluminium. Jednostka napędowa współpracuje z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT.

Hella

Alfa Romeo 4C

Oznaczenie "4C" nawiązuje do sportowej tradycji marki Alfy Romeo. W latach trzydziestych i czterdziestych dwudziestego wieku symbolami "8C" i "6C" oznaczano samochody wyposażone w mocne silniki ośmio- i sześciocylindrowe. Nowa Alfa Romeo, podobnie jak jej wyścigowi poprzednicy, uzyskuje stosunek masy do mocy poniżej 4 kg/KM (czyli dorównuje prawdziwym pojazdom wyścigowym).Wasi dostawcy

Podobne

Polecane