strona główna Aktualności Continental na szczycie rankingu ADAC
2013-03-01, ostatnia aktualizacja 2013-03-01 07:41

Continental na szczycie rankingu ADAC

Fot. Continental

Fot. Continental

Opona ContiSportContact 5 zwyciężyła w tegorocznym teście opon sportowych przeprowadzonym przez organizację ADAC. Twórcy rankingu wysoko ocenili bardzo dobre osiągi uzyskiwane przez oponę Continentala na suchej i mokrej nawierzchni oraz jej wpływ na ograniczenie zużycia paliwa.

W rankingu sporządzonym przez ADAC wraz ze stowarzyszeniami ÖAMTC, TCS i Instytutem Warentest wyróżniono również gumy ContiPremiumContact 5.

Model ContiSportContact 5, którego premiera odbyła się w listopadzie 2011 roku, pokonał 18 konkurentów i zdobył pierwsze miejsce w teście opon w rozmiarze 225/45 R17. Jest on obecnie stosowany nie tylko w samochodach sportowych, ale także w autach kompaktowych i pojazdach średniej klasy.

W kategorii opon do małych samochodów (o rozmiarze 185/60 R 15) drugie miejsce zajęła guma ContiPremiumContact 5. Członkowie stowarzyszenia ADAC uznali, że opona gwarantuje równowagę, optymalne prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni oraz przyczynia się do niskiego zużycia paliwa. Szwajcarski automobilklub TCS uznał z kolei, że ContiPremiumContact 5 jest "dobra we wszystkich kategoriach". Opona otrzymała również ocenę "Bardzo polecana" w pierwszym tegorocznym rankingu opon letnich, przygotowanym przez organizację ACE (Auto Club Europa).


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane