strona główna Aktualności Honda rozpoczyna współpracę z Magneti Marelli
2013-03-28, ostatnia aktualizacja 2013-03-28 07:09

Honda rozpoczyna współpracę z Magneti Marelli

Spółki Honda Performance Development i Magneti Marelli będą współpracować w dziedzinie budowy elementów układu przeniesienia napędu wykorzystywanych w pojazdach startujących w wyścigach IZOD IndyCar Series.

Założona w 1993 roku Honda Performance Development (HPD) jest północnoamerykańską firmą działającą w branży wyścigowej. Spełnia ona zadanie centrum obsługi technicznej samochodów wyścigowych Hondy na torach wyścigowych całego świata.

HPD projektuje, wytwarza i serwisuje silniki HI13RT typu V6 z turbodoładowaniem dla samochodów Hondy. W tegorocznych IZOD IndyCar z silników Hondy będzie korzystać siedem zespołów i 12 kierowców. Producent ma nadzieję na swój siódmy tytuł mistrzowski w mistrzostwach konstruktorów, dziesiąte z rzędu zwycięstwo w Indianapolis 500 oraz dwusetne w wyścigu IndyCar.

Współpraca z Magneti Marelli pozwoli wykorzystać osiągnięcia działu badawczo-rozwojowego włoskiej firmy. Partnerzy planują też poszerzyć współpracę na inne serie wyścigowe, takie jak World Endurance Championship albo rozpoczynające się w 2014 roku północnoamerykańskie wyścigi Road Racing, w skład których wchodzić będą imprezy American Le Mans Series oraz Grand-Am Championship.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane