strona główna Nowości rynkowe Opony Michelina w Mercedesie SLS AMG
2013-04-01, ostatnia aktualizacja 2013-04-01 07:00

Opony Michelina w Mercedesie SLS AMG

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Nowe opony Michelin Pilot Sport Cup 2 wybrano jako element wyposażenia ekskluzywnego pojazdu Mercedes SLS AMG Coupé Black Series. Przy konstruowaniu ogumienia zastosowano pięć technologii opracowanych przez Michelina.

Mieszanka bieżnika opon Pilot Sport Cup 2 wykorzystuje technologię Bi-Compound, czyli stosuje różne rodzaje gumy w części wewnętrznej i zewnętrznej. Guma zewnętrznej części jest wykonana z ciężkich łańcuchów cząsteczkowych, których twardość została dobrana tak, aby zapewnić maksymalną przyczepność na suchych łukach. Wewnętrzna część opony wykorzystuje bardziej sztywną mieszankę gumy aby zapewnić precyzję kierowania.

Opasanie wykonane z gęstego włókna aramidowego ma zwiększoną wytrzymałość na rozciąganie. Innowacją jest też technologia zmiennej powierzchni styku (The Track Variable Contact Patch 3.0). Optymalizuje ona ciśnienie na powierzchni styku opony, tak aby  jak najwięcej gumy miało kontakt z podłożem; zapewnia to najlepszą przyczepność na łukach i ostrych zakrętach. Obszar drutówki jest o 10 procent szerszy niż w tradycyjnej oponie sportowej. Jest on wzmocniony mieszanką gumy zwiększającą sztywność boczną oraz zapewniającą precyzyjne kierowanie.

Ostatnia nowinka to specjalny proces tłoczenia, który doprowadził do powstania technologii Michelin Velvet. Po jej zastosowaniu światło na oponie załamuje się w taki sposób, że ogumienie wygląda jakby było wykonane z aksamitu.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane