strona główna Aktualności BASF: innowacje w służbie motoryzacji
2013-06-07, ostatnia aktualizacja 2013-06-07 07:22

BASF: innowacje w służbie motoryzacji

Smart Forvision

BASF

Smart Forvision

Podczas ekspozycji Rynek Innowacji 2013, która odbyła się w dniach 21–23 maja na warszawskim Torwarze firma BASF zaprezentowała technologie i produkty przydatne w branży motoryzacyjnej. Przedstawiono między innymi system powłok lakierniczych odbijający promienie podczerwone, przezroczyste organiczne ogniwa fotowaltoniczne, płyny chłodnicze chroniące przed korozją, specjalistyczne izolacje termiczne oraz ramę z kompozytów z włókien węglowych.

Na wystawie można było obejrzeć obręcze kół wykonanych w całości z tworzyw sztucznych, pianki zapewniające doskonałą izolację termiczną i lakier bezbarwny iGloss skutecznie chroniący przed mikrozarysowaniami.

Ogniwa fotowaltoniczne opracowane przez firmę BASF pozwalają umieścić na dachu pojazdu całkowicie przezroczyste baterie słoneczne. Wspomaganiu klimatyzacji służą specjalne powłoki lakiernicze, które odbijają promieniowanie zamiast je pochłaniać. Jest to efekt zastosowania pigmentu zmniejszającego temperaturę powierzchni lakierniczej nawet o 20 stopni Celsjusza (temperatura wewnątrz samochodu spada wówczas aż do 4 stopnie). Zewnętrzna błyszcząca powłoka pojazdu odbija promieniowanie podczerwone, co dodatkowo chroni samochód przed nagrzewaniem.

Płyny chłodnicze Glysantin firmy BASF chronią układ chłodniczy przed zamarzaniem i przegrzaniem, a jednocześnie zabezpieczają go przed korozją.

Opisane produkty i technologie zastosowano w modelu Smart Forvision. Nowe materiały przyczyniły się do zmniejszenia zużycia energii na ogrzewanie i klimatyzację. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecanever. 2023