strona główna Nowości rynkowe Druga generacja świec NHTC
2013-12-04, ostatnia aktualizacja 2013-12-04 07:08

Druga generacja świec NHTC

Fot. NGK

Fot. NGK

Skonstruowana przez firmę NGK świeca żarowa NHTC (New High Temperature Ceramic) była pierwszym modelem z całkowicie ceramicznym elementem grzejnym. Obecnie debiutuje druga generacja świec NHTC, które będą montowane w samochodach marki Mercedes-Benz.

Firma NGK dostarczyła Mercedesowi swoje świece żarowe po raz pierwszy w roku 2007. Producent samochodów wybrał wówczas model NHTC, który osiągał temperaturę 1000 °C w ciągu 1,7 sekundy i zapewniał ponad 10-minutowe dogrzewanie oraz międzydogrzewanie z temperaturą sięgającą 1350 °C. W efekcie świeca NHTC gwarantowała bezproblemowy start zimnego silnika nawet przy najniższych temperaturach i nieszkodliwe dla środowiska spalanie. Żadna inna świeca żarowa nie okazała się tak efektywna, więc firma NGK co najmniej do 2019 r. będzie wyłącznym dostawcą świec żarowych do 4- i 6-cylindrowych silników wysokoprężnych Mercedesa.

Druga generacja świec (NHTC 2), na którą Mercedes-Benz przestawia się stopniowo, osiąga temperaturę 1000 °C już ciągu jednej sekundy i umożliwia przyjazny dla środowiska start zimnego silnika. NGK ulepszyła także proces dogrzewania i międzydogrzewania.

Pomimo lepszych parametrów świeca NHTC 2 wymaga mniejszej mocy zasilającej niż jej poprzedniczka – zapotrzebowanie zmniejszyło się z 44 do 40 W.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2