strona główna Lakiernictwo 15 000 nowych receptur DuPont Refinish
2013-12-17, ostatnia aktualizacja 2013-12-17 07:18

15 000 nowych receptur DuPont Refinish

Fot. DuPont

Fot. DuPont

Od kilku już dekad marka ta kojarzy się personelowi samochodowych warsztatów lakierniczym z bogactwem oferowanych receptur kolorystycznych i nowoczesnymi narzędziami do ich stosowania.

Aktualna baza kolorów i odcieni dostępna dla wszystkich klientów DuPont Refinish w ubiegłym roku została uzupełniona o ponad 15 000 nowych receptur, czyli około 300 każdego tygodnia. Prawie jedną trzecią opracowano specjalnie dla rynku europejskiego. Systematycznie pracują nad tym nie tylko firmowi projektanci i technolodzy, lecz także specjalny zespół marketingu kolorystycznego, dynamicznie reagujący na zmienne potrzeby i upodobania użytkowników pojazdów.

Ciekawych inspiracji w zakresie samochodowej kolorystyki dostarcza też współpraca producentów lakierów z partnerami działającymi w dziedzinie sportów motorowych. Już czwarty rok z rzędu marka DuPont Refinish jest oficjalnym dostawcą technicznym zespołu Caterham F1 Team. Dostarcza mu swoje systemy lakiernicze i prowadzi szkolenia dla lakierników tej ekipy zajmujących się jej pojazdami wyścigowymi.

DuPont

Nowy sezon współpracy zaowocował zmianą barw bolidu zespołu, z charakterystycznych zielonożółtych na podobne, lecz bardziej wyraziste w swych odcieniach. Chodziło o opracowanie nowych, świeższych odcieni koloru żółtego i zielonego, które byłyby jeszcze bardziej widoczne na torze oraz... na ekranach telewizyjnych. Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie efektu metalizującego. Z dostarczonych dziesięciu, bardzo atrakcyjnych propozycji  kolorystycznych, tylko jedna w pełni zadowoliła oczekiwania partnera i można ją obecnie podziwiać na CT03 – samochodzie Caterham F1 Team startującym w sezonie wyścigowym 2013.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2