strona główna Aktualności Młode Kadry 2014
2014-03-19, ostatnia aktualizacja 2014-03-19 06:28

Młode Kadry 2014

W bieżącym roku szkolnym odbędzie się kolejna edycja Młodych Kadr. Jest to program dla szkół o profilu motoryzacyjnym, w ramach którego placówki edukacyjne otrzymują wyposażenie warsztatów i pracowni.

Młode Kadry zostały zainicjowane przez spółkę Inter Cars. Do trzeciej już edycji programu przystąpi pięć kolejnych szkół. Pierwsza z nich to szkoła w Bydgoszczy, która wygrała w ubiegłym roku tytuł szkoły roku w ramach olimpiady wiedzy technicznej. Kolejne placówki działają w Krakowie, Radomiu i Słupsku; dołączy do nich jedna ze szkół na południu Polski.

Organizatorzy Młodych Kadr przy wyborze szkoły kierują się kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest regionalizacja (cala Polska ma być równo pokryta programem). Ocenia się również dokonania, sukcesy i zaangażowanie szkoły w różnego rodzaju konkursach. Poszukiwane są szkoły o profilu motoryzacyjnym, które wyróżniają się na tle innych. Szkoła powinna być postrzegana w regionie jako duża, dobra placówka, która ma szanse wyedukować na wysokim poziomie przyszłych mechaników.

Do tegorocznej edycji Młodych Kadr przyłączyły się firmy Contitech, SKF oraz NTN SNR jako partnerzy wspierający. Podobnie jak w ubiegłym roku strategicznymi partnerami są Bosch, Castrol i grupa Schaeffler.

W roku 2014 zakończą naukę pierwsze roczniki uczestniczące w programie Młode Kadry. Organizatorzy chcą być z nimi w stałym kontakcie za pośrednictwem portali społecznościowych. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy absolwenci pozostali w branży motoryzacyjnej i w praktyce wykorzystują to, czego się nauczyli, albo czy wybrali dalszą drogę edukacji technicznej.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2