strona główna Aktualności Sieć Badań Otwartych nad Materiałami Zaawansowanymi
2014-03-25, ostatnia aktualizacja 2014-03-25 06:00

Sieć Badań Otwartych nad Materiałami Zaawansowanymi

Firma BASF wspólnie z siedmioma wiodącymi uczelniami oraz instytutami badawczymi z Chin, Japonii i Korei Południowej prowadzi inicjatywę badawczą "Sieć Badań Otwartych nad Materiałami Zaawansowanymi" (NAO).

Naukowcy mają pracować nad nowymi materiałami o szerokim zakresie zastosowań. Na początek badacze skoncentrują się na produktach dla przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, branży detergentów i środków myjących, a także energetyki wodnej i wiatrowej.

W programie uczestniczą: Pekiński Uniwersytet Technologii Chemii, Pekiński Instytut Technologii, Instytut Chemii Stosowanej w Changchun, Uniwersytet Fudan, Uniwersytet Hanyang oraz uniwersytety w Kioto i Tsinghua. Naukowcy mogą korzystać ze wsparcia i doradztwa komitetu naukowego składającego się z sześciu niezależnych profesorów i naukowców zatrudnionych w firmie BASF.

Partnerzy akademiccy zapewniają wsparcie nie tylko w zakresie materiałoznawstwa, modelowania i metod syntezy, ale również przedstawiają pomysły na ciekawe rozwiązania badawcze.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane