strona główna Aktualności Bilstein na wystawie Tuning World
2014-04-23, ostatnia aktualizacja 2014-04-23 06:33

Bilstein na wystawie Tuning World

Fot. Bilstein

Fot. Bilstein

Od 1 do 4 maja w Friedrichshafen będzie odbywać się impreza Tuning World Bodensee. Firma Bilstein przedstawi na niej swoje produkty z dziedziny zawieszenia.

Najważniejszym elementem pokazanym na firmowym stoisku będzie system elektronicznej kontroli tłumienia (Electronic Damping Control, EDC) stosowany w samochodach BMW. Jego zadaniem jest stałe dopasowywanie charakterystyki amortyzatorów do zmieniających się warunków drogowych, jazdy i obciążenia. Kierowca pojazdu za jednym naciśnięciem przycisku na tablicy rozdzielczej może zmienić charakterystykę swojego auta od komfortowej do sportowej. W trybie "sportowym" reakcja na naciśnięcie pedału gazu jest szybsza, a biegi zmieniane są przy znacznie wyższych obrotach niż podczas spokojnej, "miejskiej" jazdy.

Kolejnym produktem Bilsteina prezentowanym w Friedrichshafen będzie zdalny układ sterowania ustawieniami zawieszenia wykorzystujący smartfon z systemem iOS lub Android. Aparat może przechowywać różne ustawienia charakterystyki amortyzatorów i uaktywniać je w pojeździe, do którego wsiądzie właściciel smartfonu. Na stoisku nie zabraknie też znanych amortyzatorów z serii DampTronic.

Podczas targów Bilstein będzie zajmował stoisko 102 w hali numer 5B. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane