strona główna Aktualności Axalta: jubileuszowy spektrofotometr
2014-05-08, ostatnia aktualizacja 2014-05-08 06:00

Axalta: jubileuszowy spektrofotometr

Fot. Axalta

Fot. Axalta

Firma Axalta Coating Systems, dostawca farb i lakierów, sprzedała w ciągu ostatniej dekady 30 tysięcy spektrofotometrów.

Zaprezentowane w październiku 2004 roku ręczne cyfrowe urządzenie do pomiaru kolorów zapewnia warsztatom lakierniczym możliwość uzyskania idealnego dopasowania kolorystycznego.

Spektrofotometr umieszczany jest na karoserii pojazdu w pobliżu uszkodzonego miejsca i dokonuje odczytu koloru pod trzema kątami. Urządzenia drugiej generacji sprawdzają także efekty lakiernicze. Po podłączeniu sprzętu do komputera oprogramowanie kolorystyczne pobiera dane i na ich podstawie wybiera najlepszą recepturę. Taki sposób postępowania znacznie obniża ryzyko wykonywania kosztownych poprawek w przypadku niewłaściwego dopasowania koloru lakieru.

Sprzedaż 30-tysięcznego egzemplarza została uhonorowana w czasie ceremonii, która odbyła się u producenta w europejskiej centrali Axalty w Kolonii.

Spektrofotometr jest sprzedawany przez dystrybutorów trzech głównych marek lakierniczych firmy Axalta – Cromax, Spies Hecker i Standox.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2