strona główna Aktualności Praga R1 już w Polsce
2014-06-17, ostatnia aktualizacja 2014-06-17 06:15

Praga R1 już w Polsce

Fot. Pachura Moto Center

Fot. Pachura Moto Center

Firma Pachura Moto Center została oficjalnym sprzedawcą samochodów czeskiej marki Praga.

Obecnie pod marką Praga wytwarzane są samochody wyścigowe, gokarty oraz lekkie samoloty pasażerskie. Pachura Moto Center koncentruje się głównie na pojazdach wyścigowych Praga R1.

Bardzo lekki korpus samochodu wykonany jest z włókna węglowego. Pozostałe elementy konstrukcji to aerodynamiczna podłoga wytwarzana z kewlaru i włókna węglowego oraz przednia i tylna strefa kontrolowanego zgniotu o strukturze plastra miodu (również z włókien węglowych). Do napędu służy silnik Renault, który został zmodyfikowany tak, aby zwiększyć mu żywotność. Jednostka o pojemności 1998 cm3 zapewnia moc maksymalną 210 KM i maksymalny moment obrotowy 220 Nm. Przy masie auta 592 kg gwarantuje to imponujące osiągi. Już wkrótce będzie dostępna wersja pojazdu z silnikiem turbodoładowanym o mocy przekraczającej 320 KM.

Moment obrotowy przenoszony jest na tylne koła przez sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów Hewland JFR o wymiennych przełożeniach. W zawieszeniu zastosowano zestaw Koni z regulacją wysokości oraz twardości dobicia i odbicia; regulować da się także kąty pochylenia kół. Elementy aerodynamiczne potrafią wytworzyć docisk do podłoża półtora raza większy od masy własnej samochodu. W rezultacie możliwa jest jazda w zakrętach z przeciążeniami sięgającymi 2,7 g.

Firma Praga Cars nawiązała współpracę z zespołem Sebastien Loeb Racing i wspólnie z nim uczestniczy w wyścigach European Le Mans Series.

Praga R1Wasi dostawcy

Podobne

Polecane