strona główna Aktualności Bilstein na Nürburgringu
2014-06-17, ostatnia aktualizacja 2014-06-17 06:21

Bilstein na Nürburgringu

Fot. Bilstein

Fot. Bilstein

Już 19 czerwca na torze Nürburgring rozpocznie się 24-godzinny wyścig, w którym wystartuje 175 pojazdów.

Przez trzy dni niemal 200 tysięcy osób będzie obserwować na Północnej Pętli (Nordschleife) zmagania reprezentantów 30 zespołów, które wystawią 175 samochodów.

Uczestnicy zawodów skorzystają z produkowanego przez Bilsteina modularnego systemu tłumienia (MDS). Eksperci firmy nie tylko dostarczą zawodnikom zawieszenie, ale także zapewnią wsparcie techniczne inżynierów kierowanych przez Martina Flicka, szefa działu Motorsport. Za bazę doświadczonego zespołu specjalistów będzie służyć niebiesko-żółta ciężarówka Bilsteina z ruchomym warsztatem, magazynem części zamiennych i salą konferencyjną.

Na tor wyjedzie m.in. Aston Martin V12 Vantage GT3 pomalowany w barwy firmy Bilstein. Za kierownicą zasiądzie trzech kierowców: Stefan Mücke (Niemcy), Darren Turner (Wielka Brytania) i Pedro Lamy (Portugalia).

Z amortyzatorów Bilsteina skorzystają także zespoły: Black Falcon (samochód Mercedes Benz SLS, który poprowadzą Niemcy Christian Menzel i Lance David Arnold oraz Andreas Simonsen ze Szwecji) i Phoenix. W tym ostatnim samochodem Audi R8 LMS ultra pojadą Marcel Fässler (Szwajcaria), Laurens Vanthoor (Belgia) oraz Frank Stippler i Marc Basseng (Niemcy).

Na zastosowanie elementów Bilsteina zdecydowały się także liczne ekipy startujące w różnych klasach 24-godzinnego wyścigu oraz organizowanych przy okazji w mniejszych wydarzeniach, takich jak Super Touring Car i Youngtimer Trophy.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane