strona główna Wydarzenia Nowa fabryka firmy BASF
2014-07-23, ostatnia aktualizacja 2014-07-23 06:03

Nowa fabryka firmy BASF

Fot. BASF

Fot. BASF

Firma BASF uruchomiła 18 lipca 2014 r. nowy zakład produkcji katalizatorów spalin do samochodów.

Fabryka powstała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej. W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, w tym wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina oraz członek zarządu BASF, dr Hans-Ulrich Engel.

Nowy zakład o powierzchni 40 tys. m2 jest największym w Europie obiektem firmy BASF zajmującym się produkcją katalizatorów spalin. Jego budowa ruszyła pod koniec 2012 roku; początkowa wartość inwestycji wyniosła 90 milionów euro. Eksploatację próbną podjęto w kwietniu 2014 r., a od ubiegłego miesiąca pracują dwie linie produkcyjne. Na tym etapie zakład zatrudnia ponad 100 osób. Fabryka zostanie rozbudowana, przez co ogólna suma inwestycji wzrośnie do ok. 150 mln euro. Kiedy do 2016 r. uruchomionych zostanie dziesięć planowanych linii produkcyjnych katalizatorów spalin do samochodów osobowych i ciężarowych, BASF zatrudni w oddziale ok. 400 osób.

Katalizatory spalin produkowane w Środzie Śląskiej stosowane są przez producentów samochodów osobowych z silnikami benzynowymi, a także samochodów osobowych i ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi w celu spełnienia wymagań normy Euro 6.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2