strona główna Nowości rynkowe Continental i rzeczywistość rozszerzona
2014-08-14, ostatnia aktualizacja 2014-08-14 06:02

Continental i rzeczywistość rozszerzona

Fot. Continental

Fot. Continental

Continental zaprezentował wyświetlacz HUD z funkcją rozszerzonej rzeczywistości (AR-HUD, Augmented Reality – Head-up Display). Urządzenie znacząco zwiększy bezpieczeństwo podróży i podniesie komfort jazdy.

Informacje o prędkości czy parametrach pojazdu oraz wskazówki nawigacji pokazywane na przedniej szybie samochodu są już standardem w autach wyższej klasy. Nowy wyświetlacz Continentala jest zaawansowanym systemem interaktywnym, który wspomaga decyzje kierowcy. Urządzenie poza podstawowymi danymi o pojeździe obrazuje aktualną sytuację na drodze oraz informuje kierowcę o potencjalnym niebezpieczeństwie oraz doradza optymalne działania. Wykorzystywane są przy tym kolorowe ikonki i jasne, zrozumiałe wskazówki. Symulacje są przedstawiane na przedniej szybie na linii wzroku kierowcy; nie zakłócają one percepcji i pozwalają kontrolować sytuację na drodze i w aucie bez odrywania wzroku od jezdni.

Opracowany przez Continentala system korzysta z danych z kamer, map cyfrowych, modułów GPS oraz czujników zamontowanych w samochodzie (np. związanych z kontrolą ciśnienia w oponach). Ponadto gdy czujniki odległości (ACC, Adaptive Cruise Control) są włączone, symbol w wyświetlaczu pokazuje prowadzącemu kiedy można zmienić pas bądź wyprzedzić jadący z przodu pojazd. Następnie model widoku zewnętrznego z perspektywy kierowcy zostaje przeniesiony w formie rozszerzonej rzeczywistości w jego pole widzenia, które ma ok. 130 cm szerokości i 60 cm wysokości (w odległości 7,5 m). Jest to możliwe dzięki technologii DMD (układu mikroluster), stosowanej również w cyfrowych projektorach kinowych.

Continental - AR-HUD

System przyczynia się do skrócenia czasu reakcji kierowcy, przez co zwiększa bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodu. Continental planuje rozpoczęcie seryjnej produkcji wyświetlaczy w 2017 roku. Firma rozwija technologię HUD od roku 2003, kiedy rozpoczęła produkcję pierwszego kolorowego wyświetlacza do samochodu osobowego.

Więcej informacji na temat układu AR-HUD Continentala można znaleźć na stronie continental-head-up-display.com.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2