strona główna Aktualności Ruszyła rywalizacja pojazdów Formuły E
2014-09-16, ostatnia aktualizacja 2014-09-16 06:00

Ruszyła rywalizacja pojazdów Formuły E

Fot. Michelin

Fot. Michelin

W Pekinie odbył się pierwszy z serii wyścigów Formuły E, w których startują wyłącznie jednomiejscowe samochody elektryczne korzystające tylko z jednego kompletu opon.

Nową imprezę w kalendarzu sportów motorowych zainaugurowano w sobotę, 13 września 2014 r. Firma Michelin będąca oficjalnym partnerem stowarzyszenia FIA w ramach cyklu Formuły E opracowała na potrzeby wyścigów oponę Michelin Pilot Sport EV. Mistrzostwa Formuły E będą najmniej szkodzącą środowisku imprezą pod egidą FIA.

Z zewnątrz opona Pilot Sport EV wydaje się być standardowym ogumieniem do samochodu jednomiejscowego. Mogą o tym świadczyć boki przypominające fakturą aksamit (Michelin Velvet Technology), rozmiary na przedniej i tylnej osi (odpowiednio 245/40 R 18 i 305/40 R 18) oraz bieżnik. W rzeczywistości jest to jednak opona wyścigowa z prawdziwego zdarzenia.

Dodatkowo model Pilot Sport EV wyposażono w chipy RFID (Radio Frequency Identification Device). Są one umieszczone po wewnętrznej stronie boku opony i zapisują dane o temperaturze gumy, ciśnieniu wewnątrz opony i informacje o obciążeniach działających na oponę. Jest to bardzo przydatne dla zespołów wyścigowych oraz inżynierów Michelina. ponieważ pozwala na analizowanie osiągów i zachowania opon na wszystkich etapach wyścigu i szybkie przenoszenie wyników tych analiz do opon seryjnych.

Michelin


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane