strona główna Wydarzenia Innowacje Michelina na paryskiej wystawie
2014-10-09, ostatnia aktualizacja 2014-10-09 06:12

Innowacje Michelina na paryskiej wystawie

Fot. Michelin

Fot. Michelin

W Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu wzięła udział firma Michelin, która zaprezentowała swoje tegoroczne nowości.

Jednym produktów jest opona Tall & Narrow zaprojektowana specjalnie do prototypowego pojazdu Renault EOLAB. Ogumienie w rozmiarze 145/70 R 17 ma bardzo dobre właściwości aerodynamiczne i podnosi efektywność energetyczną samochodu. Wąskie i bardziej opływowe czoło opony działa jak dziób statku rozcinający wodę, dzięki czemu zwiększa się odporność na akwaplanację. Z kolei węższy i dłuższy obszar kontaktu z podłożem zmniejsza ilość generowanego hałasu.

Na wystawie Michelin pokazał też nową oponę zimową Alpin 5 oraz ogumienie Latitude Sport 3 przeznaczone do samochodów typu SUV. Model Alpin 5 powstał w odpowiedzi na zmiany klimatyczne w Europie, gdzie z powodu coraz mniejszych opadów śniegu ogumienie zimowe musi zapewnić bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy na ośnieżonych nawierzchniach, lecz także na drogach mokrych, suchych lub oblodzonych. Latitude Sport 3 jest z kolei oponą stosowaną w autach takich jak nowy Porsche Macan, BMW X5 oraz Volvo XC 90.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane