strona główna Wydarzenia Innowacje Continentala na targach CES
2015-01-15, ostatnia aktualizacja 2015-01-15 06:00

Innowacje Continentala na targach CES

Fot. Continental

Fot. Continental

Podczas targów Consumer Electronics Show 2015 (CES) w Las Vegas Continental zaprezentował inteligentne systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy.

Prezentacja odbyła się pod hasłem "Siła inteligentnej mobilności". Najważniejszą nowością był dynamiczny horyzont elektroniczny (e-Horyzont) opracowany we współpracy z firmą IBM. System bazuje na mapie cyfrowej, uwzględnia zmienne takie jak pogoda, natężenie ruchu czy roboty drogowe i pozwala na przekazywanie tych informacji do podzespołów elektronicznych pojazdu.

Continental pokazał też inteligentny zegarek, który łączy się z najnowszym modelem zdalnego kluczyka dwukierunkowego wykorzystując technologię Bluetooth. Pozwala on na przesyłanie danych dotyczących pojazdu, danych diagnostycznych i informacji o użytkowniku bezpośrednio do auta. Używając odpowiedniej aplikacji kierowca może na przykład otwierać lub zamykać samochód.

Kolejna innowacja – "Connected Technician" – wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Serwisant używający tabletu ze specjalną aplikację jest prowadzony krok po kroku przez cały proces określania przyczyn usterek i wykonywania napraw.

Pokazany na targach CES system czujników i kamer System Surround View zapewnia pełny, 360-stopniowy widok wokół całego pojazdu. Połączenie tej technologii z aktywnym rozwiązaniem w zakresie hamowania (Advanced Driver Assistance System) może przyczynić się do obniżenia liczby ofiar wypadków w trakcie cofania.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane