strona główna Aktualności Valeo przypomina o wycieraczkach
2015-04-07, ostatnia aktualizacja 2015-04-07 06:00

Valeo przypomina o wycieraczkach

Fot. Valeo

Fot. Valeo

Większość kierowców uważa, że zmiana opon zimowych na letnie wyczerpuje sprawę wiosennego przeglądu auta. Niestety, to nie wszystko.

Na bezpieczeństwo jazdy ma wpływ nie tylko stan zawieszenia i ogumienia pojazdu, ale także komfort kierowcy i widoczność zza kierownicy. Zmęczony kierowca plus zamazana szyba, która utrudnia właściwą ocenę sytuacji to prosty przepis na stłuczkę albo wypadek.

Specjaliści firmy Valeo przypominają, że zimowa eksploatacja jest niszcząca dla gumowych piór wycieraczek. Można powiedzieć, że jeden ruch ramion po lodowej chropowatości niszczy je tak, jak tysiąc ruchów po czystej, lecz mokrej szybie. Takie uszkodzenia kumulują się przez zimę, aż w końcu każdy ruch wycieraczek zostawia coraz więcej smug. Degradacja piór postępuje przy tym na tyle wolno, że kierowca przyzwyczaja się stopniowo do coraz gorszej widoczności przez przednią i tylną szybę.

Dlatego właśnie dobrym zwyczajem jest wymiana piór wycieraczek po każdej zimie tak, aby przez lato i kolejną zimę cieszyć się dobrze oczyszczoną przednią szybą i optymalną widocznością.

Firma Valeo przygotowała film poświęcony wycieraczkom, który można obejrzeć w serwisie YouTube (www.youtube.com/watch?v=trVdsEmPrCc). 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane