strona główna Wydarzenia Najszybsze opony Michelina
2015-04-10, ostatnia aktualizacja 2015-04-10 06:00

Najszybsze opony Michelina

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Na poznańskich targach Motor Show 2015 Michelin zaprezentuje opony Pilot Sport Cup 2.

Ogumienie będzie można zobaczyć podczas jednej z najciekawszych premier imprezy – w pierwszym polskim supersamochodzie Arrinera, który może rozwijać prędkość 340 km/h. Z kolei na najszybszych na świecie oponach Pilot Super Sport przyjadą do Poznania najnowsze Porsche Cayman GT4 oraz nowe modele BMW X5 M i BMW X6 M. Atrakcją imprezy będzie pokazane po raz pierwszy w Polsce Porsche 919 Hybrid wyposażone w profesjonalne opony wyścigowe Michelin Endurance Racing Slick.

Pierwszy polski supersamochód Arrinera jest wyposażony w silnik V8 o mocy ponad 800 KM, który umożliwia przyspieszenie do 100 km/h w 3,2 sekundy oraz do 200 km/h w 8,9 sekundy. Arrinera była już testowana na oponach Pilot Sport Cup 2. Producent auta planuje wyposażyć w to ogumienie zarówno model wyścigowy, jak i cywilną Arrinerę Hussarya.

Podczas projektowania opon Pilot Super Sport wykorzystano technologie zapewniające precyzyjne panowanie nad pojazdem, sportowe wrażenia z jazdy oraz bezpieczeństwo. Są to opasanie z włókna aramidowego Twaron, dwumieszankowa konstrukcja bieżnika Bi-Compound i zmienny kształt kontaktu opony z podłożem (Variable Compact Patch 2.0).


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane