strona główna Aktualności Axalta na konferencji SURCAR 2015
2015-06-26, ostatnia aktualizacja 2015-06-26 11:01

Axalta na konferencji SURCAR 2015

Fot. Axalta

Fot. Axalta

Dr Klemens Bartmann z firmy Axalta Coating Systems wygłosił referat na 28. międzynarodowej konferencji nt. lakiernictwa samochodowego SURCAR w Cannes (Francja).

W swoim wystąpieniu Bartmann skupił się na wielopłaszczyznowych, lekkich konstrukcjach karoserii i niskotemperaturowych lakierach firmy Axalta. Omówił również metody stosowane przez Axaltę podczas wprowadzania innowacji technologicznych.

Bartmann analizował wpływ lekkiej konstrukcji karoserii na różne czynniki, począwszy od redukcji emisji CO2 w warsztacie naprawczym i zmniejszenie kosztów energii dzięki niskiej temperaturze w kabinie, a kończąc na możliwościach stylizacji, jakie dają nowe, bardziej elastyczne materiały. Prelegent wyjaśniał, w jaki sposób na zmiany te wpływają przepisy międzynarodowe oraz nakreślił zalety i wady różnych technologii lakierniczych w zakresie systemów niskotemperaturowych.

SURCAR jest światowym forum lakiernictwa samochodowego, które odbywa się naprzemiennie w Cannes lub w Szanghaju. Na konferencji spotyka się międzynarodowe grono decydentów i ekspertów z sektora motoryzacyjnego oraz komercyjnego lakiernictwa samochodowego. W tym roku konferencja była poświęcona nowym, lekkim materiałom i konstrukcjom samochodowym oraz ich wpływowi na farby i lakiernictwo renowacyjne, łącznie z najnowszymi odkryciami w technice aplikacji.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2