strona główna Aktualności Dwie dekady elektronicznego pomiaru koloru
2015-07-06, ostatnia aktualizacja 2015-07-06 06:00

Dwie dekady elektronicznego pomiaru koloru

Fot. Spies Hecker

Fot. Spies Hecker

Dwadzieścia lat temu firma Spies Hecker zaoferowała warsztatom lakierniczym swój pierwszy spektrofotometr – ColorDialog MA 64.

Obecnie w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA) wykorzystywanych jest 5000 spektrofotometrów ColorDialog. W samych Niemczech użytkowników znalazło ponad 1400 urządzeń. Model najnowszej generacji, ColorDialog Delta-Scan, jest już w stanie odczytywać efekty lakieru. Można go także podłączyć do nowego oprogramowania internetowego Phoenix.

Model pierwszej generacji, czyli MA 64 z 1995 roku, był narzędziem do pięciokątowych pomiarów, działającym na bazie oprogramowania Color Unix. Szybko okazało się, że w celu określenia dowolnego koloru wystarczają jedynie trzy odczyty. W 2003 roku pojawił się trzykątowy spektrofotometr ColorDialog MA 90BR.

W 2005 roku Spies Hecker przedstawił urządzenie ColorDialog wykorzystujące najnowszą technologię LED. Spektrofotometr pozwalał na skorzystanie z oprogramowania recepturowego CRplus.

Najnowszy spektrofotometr marki Spies Hecker, ColorDialog Delta-Scan, dokonuje pomiarów kolorów i efektów przy wykorzystaniu innowacyjnej techniki fotooptycznej w ciągu jednego etapu pracy. Dzięki wykorzystaniu wyszukiwarki receptur CRplus oraz nowego oprogramowania internetowego Phoenix możliwe jest znacznie szybsze dopasowanie odczytów do stosownych receptur.Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023