strona główna Układy elektryczne i elektroniczne Gigalight Plus 120 - największy zasięg światła
2015-09-09, ostatnia aktualizacja 2015-09-09 12:53

Gigalight Plus 120 - największy zasięg światła

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Ta nowa rodzina samochodowych żarówek halogenowych Boscha, przeznaczonych do reflektorów głównych, dostępna w wersjach H1, H4 i H7, odznacza się rekordowym zasięgiem światła.

Dzięki bardzo dokładnej geometrii włókna ich żarników strumień świetlny koncentruje się na drodze w sposób bardziej precyzyjny, zapewniając odpowiednio lepsze jej oświetlenie, ponieważ reflektory wyposażone w żarówki Bosch Gigalight Plus 120 doświetlają i te fragmenty drogi, które w przypadku standardowych żarówek pozostają nieoświetlone. Wpływa to korzystnie na bezpieczeństwo jazdy, szczególnie o zmroku, w złych warunkach pogodowych lub podczas jazdy nocą, gdyż kierowca może wcześniej zidentyfikować zagrożenia i dostrzec znaki drogowe.

Bosch

Kolejnym elementem wpływającym na lepszą wydajność świetlną żarówek Bosch Gigalight Plus 120 jest wyższa temperatura włókna żarnika. Jej podniesienie w standardowej żarówce spowodowałoby przyśpieszone zużycie i bardzo szybkie przepalenie. Dzięki jednak całkowitemu wypełnieniu żarówki specjalnym gazem ksenonowym oraz panującemu wewnątrz bańki podwyższonemu ciśnieniu, efekt szybkiego zużywania się żarówki został znacznie zredukowany.

Walory optyczne

W ciemności oko ludzkie lepiej postrzega światło jasne, białe lub niebieskie.

Stąd też szkło bańki żarówki Gigalight Plus 120 wyposażono w niebieską powłokę, która redukuje występujące w wiązce światła elementy czerwieni. W połączeniu z wypełnieniem żarówki mieszanką gazów ksenonowych powoduje to, że emitowane światło jest dużo bardziej białe niż w przypadku standardowych żarówek halogenowych. Jego barwa światła staje się podobna do światła dziennego.

Z kolei białe, zbliżone do dziennego światło, znacznie zmniejsza efekt zmęczenia oczu kierowcy, wpływając tym samym na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Opakowania

Żarówki Bosch Gigalight Plus 120 dostępne są w opakowaniach: blister oraz kartonowych, a także w opakowaniach zawierających komplet dwu identycznych żarówek. Żarówki standardowe należy wymieniać na Gigalight Plus 120 zawsze parami, aby barwa światła była jednakowo jasna w obydwu reflektorach.

Bosch

  • 2016-12-02 12:18

    opinia

    uzytkownik

    bosch plus 120 gigalight h7 daje wiecej swiatla przed samym samochodem, swiatlko jest jasne pod tym wzgledem mozna polecic te zarowki. Jesli chodzi natomiast o trwalosc wytrzymały 16770 km od 8 marca do 30 listopada i spalila sie jedna, druga zaraz pewnie tez sie spali

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane