strona główna Nowości rynkowe Pyłoszczelne pokrętła z grzechotką Zebra
2015-11-12, ostatnia aktualizacja 2015-11-12 06:00

Pyłoszczelne pokrętła z grzechotką Zebra

Fot. Würth Polska

Fot. Würth Polska

Największym problemem stosowanych powszechnie pokręteł z grzechotką do kluczy nasadowych jest ich wrażliwość na zanieczyszczenia i konieczność okresowej konserwacji. Najnowsze pokrętła z grzechotką z linii Würth Zebra nie wymagają konserwacji przez cały czas ich eksploatacji.

Mechanizm grzechotkowy pokrętła udało się zamknąć w stalowej, pyłoszczelnej obudowie; na zewnątrz wystaje tylko przełącznik do zmiany kierunku obrotów, a jego oś jest uszczelniona. Najważniejszą część – czworokąt napędowy – zamocowano po przeciwnej stronie, więc zanieczyszczenia nie mają dostępu do wnętrza narzędzia. Pyłoodporność osiągnięto dzięki podwójnym uszczelnieniom założonym na oś czworokąta napędowego. Pokrętło ma klasę szczelności IP 5X.

Würth Zebra

Narzędzie jest bezobsługowe. Drobno ząbkowany (72 zęby) mechanizm grzechotkowy zmniejsza minimalny kąt obrotu do 50 stopni, co umożliwia zastosowanie narzędzia w trudno dostępnych miejscach. Rękojeść narzędzia jest odporna na kontakt z olejami, smarami i paliwami. Ergonomiczny kształt ułatwia długotrwałe korzystanie z narzędzia bez zmęczenia. Odsadzona rękojeść pokrętła zapobiega zranieniom dłoni przy pracy na płaskich powierzchniach bez założonych przedłużek. Opływowy kształt pokrętła utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń. Ewentualne zabrudzenia można szybko usunąć z powierzchni narzędzia.

Würth oferuje są pokrętła w rozmiarach 1/4", 3/8", 1/2".

Tagi

Würth  Grzechotka  Zebra Wasi dostawcy

Podobne

Polecane