strona główna Aktualności 20 lat Michelina w Olsztynie
2015-12-02, ostatnia aktualizacja 2015-12-02 13:20

20 lat Michelina w Olsztynie

Fot. Michelin

Fot. Michelin

2 grudnia 1995 roku ówczesny dyrektor zarządzający Grupy Michelin, François Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której koncern Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu Olsztyn.

Dziś, po 20 latach, olsztyński zakład Michelina jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych koncernu na świecie.

Michelin rozpoczął działalność handlową w Polsce w 1994 roku. Obejmując rok później większościowy pakiet Stomilu Olsztyn firma rozpoczęła proces inwestycyjny o wartości ponad 700 milionów euro. Dzięki inwestycjom olsztyńska fabryka stała się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów tego typu na świecie.

Fabryka Michelina w Olsztynie zajmuje 187 hektarów. Powstają tam opony do samochodów osobowych, pojazdów z napędem 4x4, samochodów dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszanki gumowe. Do fabryki należy też nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelina na świecie i największym takim obiektem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach: firma zatrudnia około 4500 osób. Dyrekcja handlowa przedsiębiorstwa ma siedzibę w Warszawie.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane