strona główna Aktualności Opony Michelina w Rajdzie Dakar 2016
2016-01-20, ostatnia aktualizacja 2016-01-20 06:00

Opony Michelina w Rajdzie Dakar 2016

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Michelin jest dostawcą opon, na którego postawiło najwięcej zespołów w Rajdzie Dakar.2016.

Firma przygotowała ogumienie do większości z 354 pojazdów zgłoszonych do tegorocznego wyścigu. Zespoły rajdowe wykorzystały ponad 3000 opon Michelina.

Wszystkie załogi Peugeot Sport (Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Carlos Sain oraz Cyril Despres) wystartowały na oponach Michelin D16 opracowanych specjalnie do pojazdów Peugeot 2008 DKR z napędem na przednie koła. D16 ma nową konstrukcję i wzór bieżnika oraz niższą masę. Zapewnia to lepszą przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni, większą kontrolę i stabilność podczas hamowania, a także większy komfort prowadzenia.

Opony D16 przeznaczone są do samochodów z napędem na przednie koła; model Latitude Cjest stosowany jest z kolei w samochodach 4x4, takich X-Raid Minis czy Toyota Hiluxes.

W klasie motocykli Michelin dostarczył ogumienie Desert Race wraz z wkładem Bib Mousse, który jest lżejszy od tradycyjnych dętek i eliminuje konieczność wymiany dętki w przypadku jej przebicia.

W ciężarówkach stosowano opony Michelin XZL+. Z kolei ogumienie BFGoodrich Baja T/A KR2 trafiło do pojazdów buggy, które są lżejsze niż samochody z napędem na cztery koła.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane