strona główna Aktualności Axalta świętuje 150-lecie
2016-01-25, ostatnia aktualizacja 2016-01-25 06:00

Axalta świętuje 150-lecie

Historia firmy Axalta Coating Systems rozpoczęła się w roku 1866 w Niemczech. Pierwsze lakiery marki Axalta trafiły do europejskich producentów pojazdów już w XIX wieku.

W latach 20. w Stanach Zjednoczonych Axalta wprowadziła pierwszą linię szybkoschnących lakierów wykorzystywanych przy produkcji samochodów. Specjaliści firmy opracowali równania przestrzeni barw L,a,b, które stały się kluczowym narzędziem analitycznym w nauce o kolorach. W kolejnych dekadach technologia stosowana przez Axaltę nadal się rozwijała, umożliwiając opracowanie bardziej trwałych oraz bardziej wydajnych lakierów. W latach 80. firma wprowadziła pierwsze systemy przyjaznych dla środowiska ciekłych lakierów wodorozcieńczalnych.

Korzystając z doświadczenia zgromadzonego przez marki Spies Hecker oraz Standox Axalta wzbogaciła swoje portfolio o kolejne produkty i systemy lakierów. W latach 90. pojawiły się produkty wodorozcieńczalne marki Cromax oraz spektrofotometry – przenośne narzędzia umożliwiające osiągnięcie idealnego dopasowania kolorystycznego.

Z uwagi na zapotrzebowanie ze strony klientów przemysłowych firma opracowała farby proszkowe Nap-Gard. Są one przeznaczone do stosowania w rurociągach ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Wykonawcy powłok dekoracyjnych i funkcjonalnych wykorzystują lakiery proszkowe należącej do Axalty marki Alesta. Natomiast produkty z serii Voltatex, powłok izolujących elektrycznie, zwiększają wydajność silników i innych elementów elektrycznych. W pojazdach takich jak ciężarówki, autobusy czy pociągi stosowane są lakiery Imron, które nie tylko chronią karoserię, ale również zapewniają rozpoznawalność dzięki dostępnym wariantom kolorystycznym.

Axalta zatrudnia niemal 12 000 pracowników i dostarcza produkty ponad 120 000 klientom w 130 krajach.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2