strona główna Aktualności Jubileusz marki Monroe
2016-02-26, ostatnia aktualizacja 2016-02-26 06:00

Jubileusz marki Monroe

Monroe świętuje setną rocznicę powstania. Całorocznym obchodom będzie towarzyszyć hasło "Rozwijane dzięki innowacji i jakości od 1916".

W ramach obchodów zaplanowano programy marketingowe, promocje oraz inne akcje dla dostawców części, usług i klientów.

Amortyzatory, kolumny oraz inne produkty marki Monroe wytwarzane są przez firmę Tenneco. Firmę Monroe założył mechanik i przedsiębiorca August F. Meyer w 1916 roku w mieście Monroe w stanie Michigan. Przedsiębiorstwo, które ostatecznie przybrało nazwę Monroe Auto Equipment Company, początkowo produkowało pompy do ogumienia dla właścicieli pierwszych automobili. Wkrótce Meyer zaprosił do współpracy lokalnego dilera pojazdów silnikowych marki Dodge, Charlesa S. McIntyre'a. W roku 1926 Meyer i McIntyre zauważyli, że istnieje zapotrzebowanie na większą kontrolę jazdy oraz zapewnienie wygody kierowcy. Nieco później wspólnicy opracowali pierwszy "eliminator drgań", który wkrótce wyparł twarde sprężyny w wielu pojazdach pasażerskich.

Monroe Auto Equipment pojawiło się w Europie w roku 1964, w Japonii, Australii i Meksyku w 1972, w Ameryce Południowej w 1974 oraz Kanadzie w 1975. Koncern Tenneco, który nabył firmę Monroe w 1977 roku, sprawował i nadal sprawuje kontrolę nad procesem opracowywania innowacji do pojazdów osobowych, samochodów ciężarowych i autobusów. Firma w 1982 roku wprowadziła pierwszy w branży motoryzacyjnej wymienny amortyzator gazowy, Monroe Gas-Matic, w 1999 roku gamę amortyzatorów i kolumn Monroe Reflex, w 2003 roku kompletnie złożoną kolumnę zawieszenia Monroe Quick-Stru, a w roku 2011 rodzinę amortyzatorów i kolumn Monroe OESpectrum.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane