strona główna Wydarzenia Nissan na targach w Genewie
2016-03-16, ostatnia aktualizacja 2016-03-16 06:00

Nissan na targach w Genewie

Zaawansowana technologia i innowacje były najważniejszymi elementami ekspozycji marki Nissan na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie.

Stoisko firmy było także miejscem europejskiego debiutu modelu IDS Concept. Ekspozycja pozwoliła zaprezentować wizję przyszłej mobilności.

Wizja inteligentnej mobilności Nissana jest związana z dążeniem do całkowitego wyeliminowania emisji szkodliwych substancji przez pojazdy oraz śmiertelności w wypadkach drogowych. Najważniejsze prace konstruktorów Nissana będą dotyczyły sposobu zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji z otoczeniem.

Próbę realizacji wizji inteligentnej mobilności podjęto w modelu IDS Concept. Pojazd przyciąga uwagę zaawansowaną technologią napędu elektrycznego, parametrami aerodynamicznymi, imponującym przyspieszeniem i złożonością układów sztucznej inteligencji.

Na stoisku pojawił się też crossover Nissan Qashqai. Model ten będzie pierwszym oferowanym w Europie samochodem marki Nissan z technologią jazdy autonomicznej. Jego produkcja rozpocznie się już w przyszłym roku. Odświeżony Qashqai z flagowych zakładów Nissana w Sunderland obsługuje funkcję Piloted Drive 1.0, która umożliwia autonomiczną i bezpieczną jazdę po jednym pasie w gęstym ruchu autostradowym.

Oprócz technologii Piloted Drive na salonie samochodowym w Genewie zadebiutowała nowa koncepcja stylistyki pojazdów marki Nissan w postaci crossoverów "Premium Concept".

Tagi

Technologie  Nissan Wasi dostawcy

Podobne

Polecane