strona główna Aktualności SDCM w programie INNOMOTO
2016-09-14, ostatnia aktualizacja 2016-09-14 10:58

SDCM w programie INNOMOTO

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych angażuje się w przygotowanie INNOMOTO, czyli sektorowego programu współfinansowania innowacyjności w motoryzacji.

Program daje szansę na uzyskania wsparcia finansowego na badania przemysłowe i prace rozwojowe.

Zgłoszenia do programu INNOMOTO można będzie składać od 5 października do 21 listopada 2016 r. wyłącznie w wersji elektronicznej w udostępnionym specjalnie systemie informatycznym NCBR. Proces od zamknięcia naboru wniosków do chwili ogłoszenia wyników oceny projektu powinien trwać nie dłużej niż 90 dni. Zgłoszony projekt musi dotyczyć jednego z zagadnień wymienionych w zakresie tematycznym (technologie produkcji, pojazdy i przyczepy oraz części i komponenty motoryzacyjne).

W przypadku pozytywnej oceny wniosku przedsiębiorcy będą mogli liczyć na zróżnicowane wsparcie, zależne od wielkości firmy oraz celu samego projektu. W przypadku mikroprzedsiębiorstw refundacja będzie sięgać nawet 80% dla badań przemysłowych i 60% na prace rozwojowe z uwzględnieniem tzw. premii z tytułu szerokiego rozpowszechniania wyników projektów. Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów wyłonionych w pierwszym konkursie INNOMOTO wynosi 250 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat programu programu INNOMOTO można znaleźć na stronie www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/innomoto/.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane