strona główna Wydarzenia Rekordowa VERVA Street Racing
2016-09-19, ostatnia aktualizacja 2016-09-19 10:38

Rekordowa VERVA Street Racing

Fot. PKN Orlen

Fot. PKN Orlen

Narodowy Festiwal Motoryzacji odbył się 17 września w Warszawie. W tegorocznej edycji imprezy VERVA Street Racing wzięło udział 110 tysięcy uczestników.

Piknik motoryzacyjny którego gospodarzem był PKN Orlen, rozpoczął się od driftingu w wykonaniu Kuby Przygońskiego w Toyocie GT86 o mocy 1068 koni mechanicznych. Później przyszedł czas na drift wielkiej ciężarówki, motocyklowe akrobacje i wyścig rallycross. Popis możliwości zaprezentował 12-letni drifter Jaś Borawski. Odbyły się też pokazy umiejętności policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

Podczas "Parady legend" przed gośćmi przejechały ikony światowej motoryzacji. Wśród ponad 20 unikalnych aut nie zabrakło takich perełek jak zabytkowy Rolls Royce Silver Shadow, Aventador SV, Porsche RWB czy Toyota Supra z silnikiem 1200 KM. W 23 strefach podziwiać można było ponad 600 pojazdów, od polskich i europejskich klasyków, poprzez legendarne auta zza oceanu, na samochodach Jamesa Bonda kończąc.

W czasie trwania imprezy VERVA Street Racing prowadzono sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód za pośrednictwem Fundacji ORLEN Dar Serca został przekazany na leczenie dzieci – ofiar wypadków drogowych w Zakładzie Fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

  • 2016-09-19 11:40

    gt-86

    Adrian Suchodolski

    Widziałem ten popis gt-86,zarówno kierowca i samochód sobie dawali radę. Gt-86 z ponad 1000 KM to tak warczał silnik,że super było tego posłuchać

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane