strona główna Nowości rynkowe STAG-300 QMax Basic
2016-09-27, ostatnia aktualizacja 2016-09-27 06:06

STAG-300 QMax Basic

Fot. AC

Fot. AC

Oferowany przez spółkę AC system STAG-300 QMax Basic jest przeznaczony dla właścicieli aut z dużymi i paliwożernymi silnikami.

STAG-300 QMax Basic jest ekonomiczną alternatywą zasilania LPG; system zastępuje sterownik STAG QMax Plus, a wysoką jakość wykonania, pewność bezawaryjnej pracy oraz pięcioletnią gwarancję łączy z nieco mniej rozbudowanymi funkcjami.

Z punktu widzenia kierowcy stosowanie wariantu ekonomicznego nie powoduje zmiany w zachowaniu pojazdu. Przy prawidłowym montażu sterowników STAG-300 QMax Basic auto zachowywać się będzie tak samo jak podczas pracy ze sprawdzonym już wariantem QMax Plus.

Ograniczenie funkcji odczują jedynie montażyści, którzy w trakcie konwersji będą mieć nieco więcej pracy: niektóre czynności regulacyjne trzeba będzie wykonać ręcznie.

Najbardziej widoczną zmianą jest rezygnacja z komunikacji OBD. Zamiast autoadaptacji według parametrów OBD system wymaga ręcznego strojenia, co większość montażystów i tak robi standardowo. Nie ma także wbudowanych emulatorów sygnału ciśnienia i poziomu benzyny. Jeśli auto wymaga takiego rozwiązania, można to zrobić za pomocą emulatorów zewnętrznych.

Obniżając cenę STAG-300 QMax Basic zrezygnowano także ze sporadycznie wykorzystywanej obsługi prądowej sondy lambda. Jedynym zauważalnym dla kierowcy elementem pozostaje przełącznik benzyna-gaz, który w wersji Basic jest bardziej budżetowy, ale za to mniejszy. Nie ma w nim możliwości zmiany natężenia oświetlenia diod czy obracania ścianki czołowej.

STAG-300 QMax Basic jest w pełni zgodny ze starszymi sterownikami STAG 300 ISA 6 i 8. W przypadku wymiany sterownika wystarczy wpiąć STAG-300 QMax Basic w gniazdo wiązki i dokonać kalibracji systemu.

Ograniczenie liczby funkcji, z których korzystali montażyści instalacji LPG, nie objęło współpracy sterownika z aplikacjami mobilnymi. Podobnie jak w droższym modelu STAG-300 QMax Basic obsługuje aplikację STAG Mobile (dzięki której montażyści zyskują możliwość regulacji oraz kalibracji systemu za pomocą tabletu czy telefonu) oraz Gas Computer (która na bieżąco monitoruje pracę systemów STAG, podając kierowcy informację o ilości zużytego paliwa i jego koszcie).


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2