strona główna Aktualności Bosch łączy motocykle z siecią
2016-11-24, ostatnia aktualizacja 2016-11-24 10:49

Bosch łączy motocykle z siecią

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Opracowany przez firmę Bosch system integracji smartfonów z samochodami mySPIN został przystosowany do potrzeb jednośladów.

Motocykliści za pomocą aplikacji mySPIN mogą wymieniać informacje o korkach i objazdach. Na etapie opracowywania systemu zwracano szczególną uwagę na to, aby uniknąć rozproszenia uwagi użytkowników podczas jazdy i tym samym zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Gdy smartfon zostaje podłączony do motocykla, za pomocą przycisków na wyświetlaczu i pokrętła przy kierownicy można korzystać z zawartości telefonu: listy kontaktów, kalendarza i ulubionych aplikacji. Oprogramowanie mySPIN jest zgodne ze smartfonami z systemem Android i iOS.

System mySPIN jest na tyle uniwersalny, że producent motocykla może określić, które aplikacje mają być wykorzystane, dodając je do tzw. białej listy.

mySPIN jest połączony zarówno z magistralą CAN motocykla, jak i z chmurą danych. W rezultacie gdy poziom paliwa w zbiorniku jest niski, kierowca zostanie z wyprzedzeniem poinformowany o najbliższych stacjach paliw.

Firma Bosch ogłosiła, że przy aplikacjach dostępnych przez system mySPIN będzie współpracować z dwoma partnerami: REVER i Genius Maps. REVER przygotuje zestaw funkcji przeznaczonych dla motocyklistów (od śledzenia trasy aż po connected motorcycle communities, czyli motocyklową społeczność połączoną siecią). Genius Maps oferuje z kolei nawigacje zoptymalizowane pod kątem jednośladów.Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023