strona główna Aktualności Schaeffler toruje drogę dla cyfryzacji
2017-01-31, ostatnia aktualizacja 2017-01-31 06:00

Schaeffler toruje drogę dla cyfryzacji

Fot. Schaeffler

Fot. Schaeffler

W nadchodzących latach firma Schaeffler będzie pracować nad systemami cyfrowymi dla przyszłej motoryzacji i w tym celu zamierza zatrudnić około 600 specjalistów z całego świata.

Stosowanie czujników w skomplikowanych urządzeniach oraz samochodach generuje bardzo dużą ilość danych, które należy odpowiednio zinterpretować. Obecnie Schaeffler tworzy warunki niezbędne do tego procesu. Jednym z kamieni milowych przedsięwzięcia było zawarcie partnerstwa strategicznego z koncernem IBM. Firma dysponuje w rezultacie już nie tylko chmurą obliczeniową lub technologią superkomputerową Watson, ale zyskała też partnera z sektora IT, z którym może wdrożyć zarówno nowe, jak i sprawdzone technologie cyfrowe.

Nowe technologie umożliwią firmie Schaeffler rozszerzenie funkcjonalności systemów IT stosowanych w motoryzacji. Analiza w czasie rzeczywistym pozwoli na przetworzenie wygenerowanych danych na cenne informacje i usprawnienie działania pojazdów.

Na targach CES Schaeffler zaprezentował aktywny stabilizator mechatroniczny. Po raz pierwszy zastosowano w nim wydajny elektryczny element wykonawczy do kompensacji ruchu pojazdu. Następna generacja tego elementu będzie mogła służyć za czujnik rejestrujący trójwymiarowe dane dotyczące stanu nawierzchni. W połączeniu z dokładnym systemem GPS i inteligentnymi systemami oceny umożliwi to generowanie w czasie rzeczywistym informacji, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo ruchu, ograniczą występowanie korków na drodze itp.

Tagi

Schaeffler  IT  cyfryzacja 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2