strona główna Aktualności Instalacja gazowa STAG Diesel z homologacją Euro VI
2017-02-27, ostatnia aktualizacja 2017-02-27 09:23

Instalacja gazowa STAG Diesel z homologacją Euro VI

Fot. AC

Fot. AC

Firma AC S.A., po spełnieniu wszystkich wymagań i przejściu szczegółowych badań samochodowej instalacji LPG/CNG do silników Diesla – STAG Diesel – uzyskała homologację w ramach normy Euro VI.

Serię testów wg reg. ONZ 115 przeprowadzono w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie na silniku 460 KM montowanym w ciągnikach siodłowych Volvo, spełniających standardy Euro VI. Testy wykazały, że silniki z zamontowaną instalacją STAG Diesel zarówno przy wykorzystaniu LPG, jak i CNG, spełniają normy Euro VI dotyczące emisji spalin, mocy i diagnostyki OBD.

STAG Diesel jest instalacją LPG/CNG do samochodów dostawczych, ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych z silnikami wysokoprężnymi. Wyposażone w nią pojazdy emitują do atmosfery do 10 razy mniej cząstek stałych (sadzy), o połowę mniej tlenków azotu (NOx) oraz prawie 30 razy mniej tlenku węgla (CO) niż wymagają tego normy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Instalacja pozwala też na obniżenie kosztów eksploatacji o 20–25 proc. i na podwyższenie mocy silnika bez uszczerbku dla jego trwałości. 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecanever. 2023