strona główna Wydarzenia SsangYong na targach w Genewie
2017-03-06, ostatnia aktualizacja 2017-03-06 09:30

SsangYong na targach w Genewie

Fot. SsangYong

Fot. SsangYong

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie firma SsangYong pokaże odnowiony model  SUV-a Korando i pojazd koncepcyjny XAVL.

Nowy Korando został zaprojektowany z myślą o młodych rodzinach, które preferują aktywny styl życia. Pojazd jest wyposażony w 2,2-litrowy silnik Diesla e-XDi 220 o mocy 178 KM z filtrem cząstek stałych CDPF (lub 2-litrowy silnik benzynowy e-XGi 200 o mocy 149 KM). Samochód ma aktywny napęd na cztery koła (AWD) ze sztywnym rozdziałem dopływu mocy, 6-stopniową ręczną skrzynię biegów ze wskaźnikiem zmiany biegu (lub 6-stopniową automatyczną skrzynię Aisin z łatwym wyborem trybu ręcznej zmiany biegu), kolumny Macphersona w zawieszeniu przednim, zawieszenie wielowahaczowe z tyłu i elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS).

Rozpoczęcie sprzedaży modelu Korando w Europie planowane jest na drugi kwartał 2017 r.

Koncepcyjny pojazd XAVL (eXciting Authentic Vehicle Long) jest SUV-em średniej wielkości. Dzięki siedmiu niezależnym fotelom oraz dużej przestronności auto łączy zdolność do jazdy terenowej z uniwersalnością pojazdu miejskiego.

XAVL może być wyposażony w spełniający normę Euro 6d-Temp 1,5-litrowy silnik benzynowy lub 1,6-litrowy silnika Diesla. Do wyboru są 6-biegowe skrzynie (ręczna lub automatyczna i system 2WD).

Dzięki zastosowaniu radaru i skanowania laserowego z przodu samochodu oraz czujników kamery umieszczonych na szczycie przedniej szyby zamontowany w aucie zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS) ostrzega kierowcę przed niebezpieczeństwem kolizji (takim jak nieruchomy pojazd czy pieszy na jezdni). Jeśli kierowca zignoruje ostrzeżenie, system tymczasowo przejmie kontrolę nad pojazdem i uruchomi hamulce, aby uniknąć zderzenia.

Asystent świateł drogowych (HBA) wykrywa w nocy nadjeżdżające z naprzeciwka samochody i kieruje oświetlenie w dół, aby uniknąć oślepienia kierowcy z przodu oraz zachować dobrą widoczność drogi dla obu kierowców poruszających się po ciemnej drodze.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LKAS) zmniejsza niebezpieczeństwo wypadku spowodowanego powolnym zjeżdżaniem z pasa ruchu. Wykrywanie martwego punktu (BSD) i asystent zmiany pasa ruchu (LCA) pomagają kierowcy monitorować te punkty, które nie są widoczne w lusterkach zewnętrznych. Niebezpieczeństwo zderzenia bocznego lub z tyłu ograniczane jest dzięki systemowi ostrzeżenia o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA).

Samochód został także wyposażony w inteligentnego asystenta parkowania, który wykrywa obszar parkowania korzystając z czujników ponaddźwiękowych i automatycznie kontroluje kierownicę, dzięki czemu kierowca może skoncentrować się jedynie na korzystaniu z dźwigni zmiany biegów i pedału hamulca.

Tagi

SsangYong  Korando  XAVL 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2