strona główna Aktualności Wizja Zero według Continentala
2017-05-17, ostatnia aktualizacja 2017-05-17 11:43

Wizja Zero według Continentala

Continental wdraża technologie, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Strategię działania w tej dziedzinie firma zawarła w tzw. Wizji Zero, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych.

Realizując Wizję Zero firma Continental koncentruje się na czterech filarach: edukacji kierowców, rozwiązaniach poprawiających jakość infrastruktury drogowej oraz tworzeniu zaawansowanych opon i systemów bezpieczeństwa.

W ciągu ostatnich pięciu lat koncern zainwestował ponad 3 mld euro w zwiększanie produktywności zakładów uruchamianie nowych placówek naukowych. Continental rozwija technologie czujników i interfejsów komunikacji człowieka z maszyną. Firma prowadzi również prace nad technologią zautomatyzowanych manewrów parkingowych, zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy oraz zintegrowanymi systemami bezpieczeństwa.

W 2015 roku Continental został partnerem globalnej kampanii informacyjnej "Stop wypadkom" prowadzonej przez organizację Global NCAP. W ramach projektu popularyzowane są systemy i technologie poprawiające bezpieczeństwo na drodze.

Na początku bieżącego roku polski odział koncernu został partnerem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, włączając się w projekty edukacyjne dla obecnych i przyszłych kierowców.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane