strona główna Aktualności Nissens dla serwisantów klimatyzacji
2017-07-20, ostatnia aktualizacja 2017-07-20 06:00

Nissens dla serwisantów klimatyzacji

Narzędzie Nissens Oil&Gas zostało opracowane z myślą o jego wykorzystywaniu na monitorach komputerów, tabletów i smartfonów

Nissens

Narzędzie Nissens Oil&Gas zostało opracowane z myślą o jego wykorzystywaniu na monitorach komputerów, tabletów i smartfonów

Firma Nissens opracowała specjalne narzędzie działające online i przeznaczone do szybkiego sprawdzania danych dotyczących prawidłowych ilości gazu i oleju w samochodowym układzie klimatyzacji dowolnego typu.

Narzędzie to stanowi konsekwencję zaangażowania firmy Nissens we wspieranie i rozwijanie rynku aftermarketowego, a równocześnie jest działaniem wynikającym z "Koncepcji Szkoleniowej Nissens" i "Programu Szkoleniowego Nissens" (Nissens Training Concept).

Prawidłowe napełnienie układu klimatyzacji oraz dobranie odpowiedniego oleju sprężarkowego dla dowolnego modelu samochodu umożliwia dostępna online baza danych stworzona przez firmę Nissens. Jest to opracowanie zawierające informacje o 80 markach i ponad 2500 modeli samochodów. Korzystanie z niego jest bezpłatne i dostosowane do wykorzystywania za pomocą komputerów, tabletów oraz smartfonów.

Nissens będący jednym z wiodących producentów rozwiązań w zakresie układów chłodzenia silnika i klimatyzacji dla niezależnego rynku aftermarketowego uważa za swój obowiązek edukowanie i wspieranie rynku, który obsługuje. Wzrost poziomu wiedzy i dostępności materiałów technicznych przekłada się bowiem w dłuższej perspektywie na rozwój sprzedaży produktów firmy. Rynek posprzedażny staje się dzięki temu silniejszy, a mechanicy mogą skuteczniej serwisować układy klimatyzacji, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze.

Stosowanie olejów uniwersalnych, mieszanie olejów lub dodawanie do układu klimatyzacji nieprawidłowych ich rodzajów to jedne z najczęstszych przyczyn usterek sprężarek. Układy klimatyzacji stają się coraz bardziej skomplikowane, co stało się szczególnie widoczne po wprowadzeniu nowego czynnika chłodniczego R1234yf.

Prawidłowe napełnianie układu klimatyzacji czynnikiem chłodniczym i środkiem smarnym są absolutnie kluczowe dla jego prawidłowego działania. Podczas standardowej procedury serwisowania układu klimatyzacji można popełnić wiele błędów, co w efekcie zagraża konkretnym komponentom systemu albo doprowadza do jego przyspieszonego zużycia lub awarii.

Nieprawidłowe napełnienie układu to jedna z przyczyn, z jaką często mamy do czynienia przy diagnozowaniu usterek klimatyzacji. Niedostateczne napełnienie wpływa na smarowanie sprężarki i ogranicza prawidłowy odbiór ciepła. Z kolei przepełnienie prowadzi do zbyt wysokiego ciśnienia roboczego, a tym samym – wzrostu temperatury, powodując przeciążenie i przegrzanie sprężarki.

Innym problemem jest stosowanie nieprawidłowego typu i nieprawidłowej ilości oleju. Do każdej sprężarki przypisany jest odpowiedni typ oleju o specyficznej formule i lepkości. Tylko taki środek smarny może być w danej sprężarce stosowany. W przeciwnym razie łatwo ulega ona awarii.

Dzięki nowemu narzędziu firmy Nissens mechanicy serwisujący samochodowe klimatyzacje mają teraz natychmiastowy dostęp do informacji o prawidłowych ilościach czynnika i oleju. Baza danych obejmuje nie tylko samochody europejskie, lecz także pochodzące ze Stanów Zjednoczonych i Azji. Co więcej, opracowany przez firmę Nissens schemat układu klimatyzacji zawiera wskazówki dotyczące modeli samochodów wykorzystujących czynnik chłodniczy R1234yf. Baza danych będzie stale poszerzana o nowe modele aut.

Jest ona dostępna bezpłatnie na stronie www.nissens.com/ac-fillings

Prosty, intuicyjny interfejs może być łatwo obsługiwany podczas codziennej pracy mechanikówWasi dostawcy

Podobne

Polecane