strona główna Aktualności Na fali sportowych sukcesów
2017-08-07, ostatnia aktualizacja 2017-08-07 10:16

Na fali sportowych sukcesów

Total i Citroen w World Rally Championship

Total

Total i Citroen w World Rally Championship

Sukcesy osiągane w sportach motorowych są najlepszą wizytówką producenta olejów silnikowych. Koncern energetyczny Total poprzez swoje wieloletnie zaangażowanie kontynuuje tym samym badania i testy swoich produktów.

Nawet użytkownikom pojazdów nie korzystającym z produktów Total, logo tej marki kojarzy z licznymi zawodami sportów motorowych. Na przykład z Rajdem Dakar w tym roku całkowicie zdominowanym przez załogi Peugeot Total, które w klasyfikacji końcowej zajęły wszystkie miejsca na podium?

Zawodnicy i mechanicy liczą na powtórzenie tego historycznego wyniku także w 2018 roku. Peugeot zaprezentował już nowe modele 3008 DKR Maxi. Przeszły one właśnie chrzest bojowy pokonując blisko 10 tys. kilometrów podczas rajdu terenowego Silk Way Rally 2017. I znów najwyższe miejsca na podium należą do teamu Peugeot Total.

Produkty Total niezmiennie towarzyszą modelom Peugeot w przygotowaniu do kolejnej edycji Rajdu Dakar. Nasi inżynierowie intensywnie współpracują z konstruktorami pojazdu szukając najbardziej efektywnych rozwiązań. Udział w Rajdzie Silk Way przyniósł nam bardzo dużo cennego materiału do analizy i kolejnych badań, które mają konkretny wpływ na oleje stosowane w zwykłych samochodach – mówi Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego w Total Polska.

Zawodnicy i mechanicy przygotowują modele Citroena do przyszłorocznych zawodów

W tym sezonie produkty Total wykorzystywane są również przez załogi Citroena w prestiżowej serii World Rally Championship i Peugeota w Samochodowych Mistrzostwach Świata w Rallycrossie. Total przyłączył się także do wyścigów Formuły E, w którym startują bolidy elektryczne. W zakończonym właśnie sezonie 2017 team DS Virgin Racing Total zajął 4. miejsce.

Na naszych oczach zmienia się świat, w branży motoryzacyjnej odchodzi się już od jednostek spalinowych na rzecz elektrycznych. Total aktywnie włącza się w rozwój nowych technologii, dla których najlepszym poligonem doświadczalnym pozostają sporty motorowe. Pierwszy nasz sezon w Formule E pozwolił nie tylko zebrać wstępne doświadczenia, lecz okazał się również sportowym sukcesem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ samochody osobowe coraz częściej mają hybrydowe i elektryczne układy napędowe. To przyszłość motoryzacji – dodaje Ewa Kalinowska, Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska.

Koncern Total angażuje się także w działania lokalne. Bliskim nam tego przykładem jest wsparcie udzielone Klaudii Podkalickiej. Jej Mitsubishi Pajero w barwach Total zobaczyć można na trasach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W klasyfikacji generalnej grupy T2, po czterech z siedmiu rund, zawodniczka ta zajmuje 3. miejsce!

Zupełnie nowym obszarem działań jest Dacia Duster ELF Cup. To seria stworzona w Polsce z myślą o kierowcach – amatorach, którzy chcą spróbować swoich sił w rajdach terenowych. Pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników, których do startów przygotowuje Krzysztof Hołowczyc.

W sportach motorowych nie koncentrujemy się wyłącznie na olejach silnikowych. W przygotowywanych do zawodów samochodach używane są również oleje przekładniowe, hydrauliczne czy płyny eksploatacyjne marki Total i ELF. Wszystkie nasze produkty, zanim trafią na rynek, przechodzą serię testów w bardzo ekstremalnych warunkach. Odnoszone sukcesy sportowe są więc najlepszym potwierdzeniem ich jakości, co jak widzimy po wynikach sprzedaży, przekłada się na wybór dokonywany przez kierowców i mechaników – podsumowuje Andrzej Husiatyński.

Klaudia Podkalicka startuje samochodem Mitsubishi Pajero w barwach Total na Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych

Tagi

total  sponsoring Wasi dostawcy

Podobne

Polecane