strona główna Aktualności Motul współpracuje z marką TVR
2017-09-06, ostatnia aktualizacja 2017-09-06 10:49

Motul współpracuje z marką TVR

Fot. Motul

Fot. Motul

Motul został partnerem olejowym firmy TVR – niezależnego brytyjskiego producenta samochodów sportowych.

Pod marką TVR w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku powstały modele Griffith, Chimaera oraz Cerbera. W bieżącym roku TVR obchodzi 70. rocznicę istnienia i z tej okazji wprowadza na rynek zupełnie nowy model napędzany wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 5 litrów.

Produkty firmy Motul były wykorzystywane w procesie rozwoju jednostki napędowej, przyczyniając się do poprawienia jej osiągów.

Nowy model TVR zostanie oficjalnie zaprezentowany 8 września podczas festiwalu Goodwood Revival. Nienazwany jeszcze pojazd ma niezwykle lekką konstrukcję z włókna węglowego, zaprojektowaną we współpracy z Gordon Murray Design. Firma ta zasłynęła niegdyś z pionierskich rozwiązań w samochodach Formuły 1 i w pierwszym ulicznym McLarenie.

W umieszczonym z przodu silniku V8 zostanie zastosowany syntetyczny olej Motul 5W20, przetestowany i zaaprobowany przez TVR. Pojazd będzie wyposażony w ręczną skrzynię biegów i napęd na tylną oś. TVR zaleca do stosowania wszystkie produkty marki Motul: środki do przekładni, układu różnicowego, hamulcowego i chłodzącego.

TVR słynie z samochodów wykańczanych ręcznie. W całej swojej historii firma wyprodukowała ponad 20 000 pojazdów. Szacuje się, że trzy czwarte spośród nich wciąż jest sprawnych i znajduje się w rękach lojalnych fanów marki.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane