strona główna Aktualności Tarcze hamulcowe marki Textar
2017-11-07, ostatnia aktualizacja 2017-11-07 09:26

Tarcze hamulcowe marki Textar

Fot. Textar

Fot. Textar

Inżynierowie firmy Textar wykorzystują przy projektowaniu tarczy hamulcowych doświadczenia z motorsportu oraz współczesne technologie i materiały.

Przykładem są tarcze powlekane. W serii PRO zastosowano na nich specjalną powłokę, która zarówno chroni tarcze przed korozją, jak i podnosi ich walory estetyczne. Rozwinięciem tej linii jest seria PRO+, w której stosuje się stopy o zwiększonej zawartości węgla. Zapewnia to równomierny rozkład ciepła na całej powierzchni tarczy, co zapobiega jej zniekształceniom podczas eksploatacji.

Uzupełnieniem oferty są tarcze hybrydowe, w których pierścień odlano z żeliwa szarego o zwiększonej zawartości węgla, a cylinder wykonano z aluminium. W efekcie uzyskano nie tylko lepszą przewodność cieplną, ale ograniczono też masę (o 15–20 proc). Przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Obecnie tarcze te, oznaczone jako "Lekka technologia TMD Friction", przeznaczone są do różnych modeli BMW.

Tarcze powlekane marki Textar na czas transportu i magazynowania nie muszą być zabezpieczane olejem, co skraca czas ich przygotowania do montażu.

Textar oferuje również tarcze hamulcowe zintegrowane z łożyskiem koła, jak i magnetycznym czujnikiem ABS. Eliminuje to błędy, jakie mechanik może popełnić podczas wciskania łożyska na oś koła i upraszcza sam proces wymiany elementów. W każdym opakowaniu znajduje się niezbędna przy tym nakrętka oraz zaślepka.

Dodatkowo Textar do tarcz hamulcowych z magnetycznym czujnikiem ABS dołącza niewielki tester. Służy on do szybkiego określenia przyczyny włączenia kontrolki ABS na desce rozdzielczej. Po zdjęciu koła wystarczy przyłożyć tester do piasty, aby sprawdzić regularność jej kształtu. Każde odkształcenie wzoru będzie oznaczało uszkodzenie tarczy hamulcowej.

  • 2017-11-29 12:55

    tarcze

    matolek

    U mnie dobrze schodzą tarcze delphi najczęściej w komplecie z klockami. Średnia półka cenowa. a długo wytrzymują bo to w końcu klasa OE

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane