strona główna Aktualności Wuzetem: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP
2017-11-24, ostatnia aktualizacja 2017-11-24 06:00

Wuzetem: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Fot. Wuzetem

Fot. Wuzetem

Firma Wuzetem została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest to najcenniejsze wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów badawczych oraz wynalazców.

Wstępnej selekcji przedsiębiorstw (spośród ponad 150 firm zgłoszonych do nagrody) dokonała kapituła składająca się z wybitnych ekspertów i autorytetów w dziedzinie gospodarki. Wytypowali oni po trzech nominowanych w każdej kategorii. Decyzję o przyznaniu nagrody podjął osobiście prezydent.

Andrzej Duda docenił spółkę Wuzetem w kategorii "Narodowy sukces" jako wizytówkę polskiej branży motoryzacyjnej. Prezydent wybrał zwycięzców uwzględniając liczne kryteria, takie jak wysokość przychodów, liczba klientów i znajomość marki na rynku krajowym oraz za granicą. Nie mniej ważne cechy nagradzanych przedsiębiorstw to działanie zgodnie z zasadami społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i technologii.

Decyzja o przyznaniu nagrody trzymana jest w tajemnicy aż do dnia jej uroczystego wręczenia. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w czasie Kongresu 590.

Spółka Wuzetem działa od ponad 66 lat i produkuje nowoczesne układy wtryskowe do silników wysokoprężnych. Produkty firmy są sprzedawane w ponad 50 krajach (65% trafia do USA).

Nagrodę z rąk prezydenta odebrała prezes Wuzetem – Joanna Szwajkowska.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane