strona główna Aktualności Valeo Innovation Challenge 2018
2017-12-06, ostatnia aktualizacja 2017-12-06 13:15

Valeo Innovation Challenge 2018

Fot. Valeo

Fot. Valeo

Nadchodzi piąta edycja konkursu Valeo Innovation Challenge 2018, który daje studentom z całego świata szansę na realizację planów biznesowych.

Konkurs ma zachęcić do opracowania projektów samochodu przyszłości. Valeo zaprasza do zaprezentowania nowych rozwiązań w trzech kategoriach: elektryzacji układów napędowych, autonomicznych pojazdach i mobilności cyfrowej. Podobnie jak w poprzednich latach zespoły będą liczyć od dwóch do pięciu członków; w ich skład mogą wchodzić również nauczyciele.

Tym razem zmienia się struktura konkursu. Podczas pierwszego etapu uczestnicy będą musieli stworzyć projekt i szczegółowo opisać model biznesowy swojego startupu. Pod koniec tej fazy eksperci wyłonią dziewięciu finalistów.

Wybór dziewięciu najlepszych drużyn to nowy element Valeo Innovation Challenge, realizowany w ramach funkcjonującego programu wsparcia w rozwoju stratupów. Celem jest umożliwienie uczniom czerpania wiedzy od profesjonalistów, którzy pomogą im zrozumieć rynek motoryzacyjny, dopracować kwestie technologiczne innowacji oraz rozbudować model biznesowy. Jesienią 2018 roku dziewięć finałowych drużyn zaprezentuje swoje projekty. Studenci będą mieli pięć minut na przedstawienie filmów oraz prototypów.

Po prezentacjach jury (składające się z przedstawicieli Valeo oraz świata technologii i biznesu) wybierze trzy najlepsze zespoły. Nagroda główna – 200 000 euro – zostanie podzielona między zwycięski startup a dwie pozostałe grupy laureatów.

Możliwość kontaktu z inwestorami i korzystanie z akceleratorów rozruchowych to nowość w nadchodzącej edycji i szansa rozwoju dla autorów startupów. Istotną kwestią jest również przejęcie przez Valeo 5% udziałów w każdym z przedsięwzięć.

W tegorocznej, czwartej edycji konkursu Valeo Innovation Challenge, wzięło udział ponad 5 tysięcy studentów (1628 zespołów z 80 krajów, 748 uniwersytetów i szkół wyższych).Wasi dostawcy

Podobne

Polecane