strona główna Aktualności KYB w wirtualnej rzeczywistości
2017-12-11, ostatnia aktualizacja 2017-12-11 06:00

KYB w wirtualnej rzeczywistości

Fot. KYB Europe

Fot. KYB Europe

KYB Europe przedstawia nowe narzędzie wsparcia technicznego, które wyjaśnia niebezpieczeństwa związane ze zużytymi amortyzatorami.

Za pośrednictwem specjalnych okularów VR można obejrzeć film na temat bezpieczeństwa, w którym pokazano m.in. test starych i nowych amortyzatorów. W filmie wykorzystano funkcję wirtualnej rzeczywistości oferowaną przez serwis YouTube. Pozwala ona widzowi na odwracanie głowy w dowolnym kierunku i daje wrażenie przebywania w samochodzie wraz z kierowcą.

Film przedstawia dwa identyczne samochody wykonujące różne manewry. Pierwszy pojazd ma przebieg 80 000 km oraz zużyte amortyzatory. Drugi samochód jest wyposażony w nowe amortyzatory marki KYB. Auta najpierw wykonują wspólnie slalom, aby ocenić sterowność i kontrolę nad pojazdem przy prędkości 50 km/h. Następnie przeprowadzany jest test hamowania awaryjnego przy prędkości 70 km/h.

Obserwator w łatwy sposób może zauważyć różnice w zachowywaniu się pojazdów. Na filmie widać różnicę kontroli jazdy oraz kąta nachylenia samochodu do nawierzchni; da się zaobserwować znaczną poprawę parametrów jazdy w pojeździe z nowymi amortyzatorami.

W trakcie testu hamowania droga zatrzymywania auta z nowymi amortyzatorami była mniejsza o prawie całą długość pojazdu.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane