strona główna Wydarzenia Bosch na targach CES 2018
2018-01-09, ostatnia aktualizacja 2018-01-09 12:56

Bosch na targach CES 2018

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Koncern Bosch na targach CES 2018 w Las Vegas zaprezentuje innowacyjne rozwiązania i usługi dla mobilności.

Ekspozycja firmy Bosch mieści się w Central Hall (stoisko nr 14028).

Rozwiązania dla zintegrowanych miast: bezpieczeństwo, efektywność energetyczna i komfort

Bosch prezentuje różnorodne rozwiązania w obszarze zintegrowanego i zautomatyzowanego parkowania. Dzięki parkowaniu społecznościowemu (Community-based Parking, tzw. parkowanie społecznościowe) kierowcy mogą w łatwy sposób znaleźć miejsca parkingowe przy ulicy, szczególnie w dzielnicach mieszkaniowych i w centrach miast. Przejeżdżający samochód rozpoznaje i dokonuje pomiaru przestrzeni pomiędzy zaparkowanymi pojazdami, a następnie, w czasie rzeczywistym, nanosi informacje na cyfrową mapę miejsc parkingowych. W ten sposób kierowcy mogą łatwiej znaleźć drogę do miejsca parkingowego. Dzięki funkcji Automated Valet Parking firmy Bosch samochody będą mogły parkować nawet bez udziału kierowcy. Wystarczy, że kierowca zostawi samochód przy wjeździe do garażu i wybierze odpowiednie polecenie na swoim smartfonie – samochód sam znajdzie wolne miejsce i automatycznie zaparkuje.

Nowa wizja mobilności: inteligentne, bezpieczne i bezstresowe podróżowanie po mieście

Bosch pracuje nad nową wersją kokpitu do przyszłych pojazdów. W samochodzie pokazowym na bazie modelu Cadillac Escalade goście targów CES 2018 będą mogli zobaczyć na żywo kompleksową koncepcję wskaźników i obsługi. HMI – interfejs łączący kierowcę z pojazdem – oraz pięć dopasowanych do siebie wyświetlaczy sprawiają, że jazda samochodem staje się bezpieczniejsza i bezstresowa. Kamera i asystent głosowy rozpoznają kierowcę i automatycznie ładują jego indywidualne ustawienia fotela i lusterek, oraz ulubione listy odtwarzania. Za pomocą głosu lub pulpitu z funkcjami haptycznymi kierowca może sterować funkcjami informacyjno-rozrywkowymi (Infotainment), nawigacją i klimatyzacją, nie spuszczając przy tym oczu z drogi.

Usługi dla zintegrowanych pojazdów Bosch zaprezentuje na przykładzie nowego samochodu koncepcyjnego na bazie modelu BMWi3. Bosch oferuje pełną gamę usług, które pomogą kierowcy dojechać do najbliższej wolnej ładowarki lub znaleźć wolne miejsce parkingowe. Dostępne będą także inne usługi, np. ostrzegające kierowców o pojazdach poruszających się pod prąd lub takie, które w razie kolizji automatycznie wezwą pomoc.

Na przykładzie podłączonego do Internetu samochodu pokazowego Bosch zaprezentuje swoją wizję przyszłej mobilności. Samochód koncepcyjny jest zawsze w trybie online i może komunikować się z inteligentnym domem oraz z otoczeniem. Dzięki temu jadąc samochodem można zarezerwować rower elektryczny lub zamknąć w domu okna.

Usługa mySPIN firmy Bosch umożliwia podłączenie smartfona do systemu pojazdu i zapewnia bezpieczne korzystanie z aplikacji, nawigacji oraz usług streamingu podczas jazdy. Dla samochodów rozwiązanie to jest dostępne już od 2014 roku. Teraz zaadaptowano mySPIN także do potrzeb pojazdów jednośladowych i kamperów. Na targach CES 2018 Bosch pokaże rozwiązanie mySPIN do integracji smartfonów w trójkołowcu Can-Am Spyder F3 Limited kanadyjskiej firmy BRP (Bombardier Recreational Products).

Bosch wspólnie z firmami Daimler Trucks i Fleetboard stworzył platformę telematyczną, poprzez którą zarządcy flot mogą nadzorować stan techniczny systemów i części w pojazdach. Zapobiega to nieplanowanym naprawom, optymalizuje czas pobytu pojazdu w warsztacie i zwiększa niezawodność dostaw transportowanych towarów.

Pojazdy komunikujące się ze sobą i z otoczeniem mogą wzajemnie ostrzegać się o możliwych zagrożeniach. Dzięki temu jazda samochodem stanie się bezpieczniejsza i mniej stresująca. Stworzona przez firmę Bosch nowa jednostka Connectivity Control Unit (CCU) to centralny moduł sprzętowy sterujący komunikacją Vehicle-to-X (Vehicle-to-Everything) w pojeździe. Obsługuje on wszystkie popularne standardy komunikacji, takie jak Wi-Fi, LTE czy DSRC.

Opracowana przez spółkę zależną Bosch ESCRYPT system IDPS (Intrusion Detection and Prevention System) dzięki wykorzystaniu specjalnego oprogramowania wykrywa i analizuje potencjalne ataki na samochody. Dzięki temu można szybko podjąć skuteczne działania zaradcze, zarówno w przypadku pojedynczych samochodów, jak i całej floty. Oprócz tego specjalizująca się w zabezpieczeniach spółka ESCRYPT po raz pierwszy zaprezentuje na targach CES 2018 rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa danych umożliwiające bezpieczną komunikację Vehicle-to-X.

CES Innovation Awards: trzy wyróżnienia dla firmy Bosch

Samochody ciężarowe, mieszkania i osobiste urządzenia elektroniczne stają się jeszcze bardziej inteligentne i efektywne dzięki rozwiązaniom Boscha. Za te osiągnięcia firma otrzymała w Amsterdamie dwa wyróżnienia CES 2018 Innovation Awards. Z kolei 7 stycznia 2018 w Las Vegas został również nagrodzony system monitoringu mikroklimatu Climo Bosch.

Tagi

Targi  Bosch  CES 2018 Wasi dostawcy

Podobne

Polecane