strona główna Aktualności Raport popularności kolorów
2018-01-11, ostatnia aktualizacja 2018-01-11 13:37

Raport popularności kolorów

Fot. Axalta

Fot. Axalta

Firma Axalta Coating Systems opublikowała 65. raport dotyczący popularności kolorów na globalnym rynku motoryzacyjnym ("Global Automotive 2017 Color Popularity Report").

Raport potwierdza dominującą pozycję bieli w branży lakierniczej. Drugie miejsce zajmuje czerń, a na trzecim miejscu znalazły się barwa szara i srebrna.

Ze względu na najwyższą pozycję bieli rozwinął się trend stosowania kolorów perłowych pięknie mieniących się na luksusowych pojazdach. Udział odcieni bieli perłowej wzrósł w 2017 roku o cztery punkty procentowe.

W Afryce szary kolor zyskuje 3% na popularności (osiągając wynik 11%). W Azji biel jest najpopularniejszym kolorem (52%). W Chinach popularność bieli sięga 62% i jest to najwyższy wynik we wszystkich obszarach. W Japonii 28% kolorów białych stanowią lakiery z efektem perłowym.

W Europie wciąż popularny jest kolor szary (20% pojazdów). Barwa ta jest bardziej popularna na Starym Kontynencie niż w jakimkolwiek innym regionie.

W Ameryce Północnej popularność zyskuje kolor szary, szczególnie w segmencie pojazdów kompaktowych/sportowych (odnotowano w nim wzrost o sześć punktów procentowych, do 16%).

W Rosji najpopularniejszy kolor, biel, odnotował wzrost z 28% do 32%, podczas gdy popularność koloru srebrnego wzrosła o trzy punkty procentowe.

W Ameryce Południowej dużym zainteresowaniem cieszy się kolor szary: sprzedaż aut tej barwy wzrosła z 8% do 11%.

Axalta publikuje raporty kolorystyczne od 1953 roku.

Dokument "Global Automotive 2017 Color Popularity Report" jest dostępny na serwerze "Autonaprawy".Wasi dostawcy

Podobne

Polecane