strona główna Aktualności 130 lat marki Glasurit
2018-01-23, ostatnia aktualizacja 2018-01-23 10:56

130 lat marki Glasurit

Fot. BASF, Glasurit

Fot. BASF, Glasurit

W 1888 roku Max Winkelmann założył firmę, która dała początek marce lakierów renowacyjnych Glasurit.

Jednym z pierwszych produktów opracowanych przez Winkelmanna był lakier koloru krystalicznej bieli, który w stanowił wówczas innowację. Wcześniej standardem w Niemczech było nakładanie pigmentów i żywicy w dwóch osobnych warstwach. Pomysł Winkelmanna – połączenie pigmentów i spoiwa w jeden, gotowy do użycia produkt – znacznie ułatwił nakładanie lakierów oraz zwiększył trwałość powłoki.

W 1925 roku zakłady w Münsterze zainicjowały produkcję lakierów Glasurit. Materiały te umożliwiły rozpoczęcie w Niemczech prac lakierniczych techniką natryskową. W 1964 roku Glasurit wprowadził Linię 54 – pierwsze renowacyjne metaliczne lakiery bazowe, wykańczane lakierem bezbarwnym. W roku 1982 organizacja produktów w ramach systemu Glasurit RATIO stała się zwiastunem epoki wydajnych i prostych procesów renowacyjnych. W 1992 roku Glasurit, jako jeden z pierwszych producentów, przedstawił system lakierów bazowych. Dzięki tzw. Linii 90 prace renowacyjne są łatwe, ekonomiczne i bezpieczne.

Obecny asortyment produktów marki Glasurit obejmuje nie tylko lakiery do napraw powypadkowych. Firma oferuje narzędzia kolorystyczne, usługi certyfikowanych techników i konsultantów, produkty konsultingowe poprawiające efektywność oraz szkolenia dla specjalistów prowadzone w globalnej sieci centrów i ośrodku szkoleniowym w Münsterze.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane