strona główna Biznes Ułatwienia dla użytkowników karty euroShell
2018-02-14, ostatnia aktualizacja 2018-02-14 12:00

Ułatwienia dla użytkowników karty euroShell

Od kwietnia 2018 roku użytkownicy kart flotowych euroShell przy użyciu jednego urządzenia pomiarowego będą mogli w siedmiu krajach Europy skorzystać z ujednoliconego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych (EETS).

Klienci Shella już w 2009 roku, mogli skorzystać z ujednoliconego systemu opłat drogowych we Francji i Hiszpanii. W 2012 roku oferta została rozszerzona o punkty poboru opłat za przejazd tunelem Liefkenshoek w Antwerpii, rok później o Portugalię, a w 2016 roku dodano satelitarny system poboru opłat drogowych w Belgii. W roku 2018 oferta zostanie rozszerzona o Austrię oraz Włochy, a także tunel Herren w Niemczech.

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wszystkie państwa członkowskie są zobowiązane do wdrożenia przepisów dotyczących Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej (EETS), która umożliwia  dokonywanie płatności za opłaty drogowe za pomocą jednej jednostki pokładowej (OBU), w ramach jednej umowy i jednego konta użytkownika. Pozwoli to flotom transportowym zaoszczędzić czas przejazdu oraz koszty.

Tagi

euroShell  EETS Wasi dostawcy

Podobne

Polecane